[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Društvo naturista Hrvatske
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Društvo naturista Hrvatske

Diskusije općenito na temu naturizma/nudizma. Prošlost, sadašnjost, budućnost. Tko su naturisti / nudisti? Naturistički bonton. Naturizam i religija. Kako započeti? Samci i samkinje. Politika i pravna strana. Filozofija naturizma/nudizma. Laganije štivo. Itd.

Društvo naturista Hrvatske

PostPostao/la CroNat » 28 srp 2010 04:47

Prenešeno sa starog foruma.

Ivaj je napisao:
Zanima me ima li nekoga ovdje tko je član Društva naturista Hrvatske? Koliko je to društvo uopće aktivno i koje su mu zapravo glavne aktivnosti?

Toni je napisao:
Na njihovom webu imaš dosta toga: http://www.dnh.hr

naturist je napisao:
nisam clan, ali tu i tamo pogledam njihovu stranicu.. sudeci prema samoj stranici i informacijama na njoj, nisam stekao dojam da su previse aktivni (ili da zele dijeliti informacije preko weba).

Na facebooku imas otvorenu grupu Hrvatski naturisti i prijatelji (samo proguglaj), koja je isto bila aktivna neko vrijeme, ali eto, u zadnje vrijeme nije moguce dobiti nikakav odgovor. Ovako na prvu izgleda kao da je DNH neka zatvorena grupa. Kazem to jer sam gledao i dosta stranica drugih naturistickih drustava po susjednim zemljama i slicno. Nadam se da ce me netko demantirati
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39
Spol: Muški

Re: Društvo naturista Hrvatske

PostPostao/la kentie » 15 stu 2010 13:47

ja sam član društva naturista Hrvatske, i to dugogodšnji...imamo saunu na Jelenovcu svake subote, cijena 30,00 kn po osobi....susrete Alpe Adria i pripremamo svjetski naturistički kongres za 2012...slobodno nam se pridružite.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zadnja izmjena: kentie; 15 stu 2010 13:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
kentie
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

PostPostao/la kentie » 15 stu 2010 13:50

nije točno da je DNH zatvoren, neeeeee i neeeeeee....100 puta....pa tražimo nove članove, dapače...samo čudno mi je da se istinski nautristi boje članstva u društvo koje je ujedno i član INF-a međunarodne organizacije... :D :D
kentie

PostPostao/la naturizam » 18 stu 2010 20:06

Evo, drago mi je da me je netko demantirao :) Ja sam sudio prema prisutnosti DNH na webu, aktivnosti članova na drugim sajtovima i forumima, da nema baš tu neke velike borbe za popularizacijom naturizma i pridobivanjem novih članova.

Osobno mi članstvo u INF trenutno nije potrebno, jer ovih godina ne idem u naturističke kampove i naselja, nego prakticiram naturizam "na divlje" :), i, uzevši u obzir ovo što sam gore napisao, jednostavno sam zaključio da mi članstvo nije potrebno...
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la BunnyRabbit » 27 pro 2011 12:21

Eto makar sam to visekratno spominjao, stvarno bi volio dobiti odgovor na slijedece (pogotovo ako ima netko iz DNH; ako zeli moze i na PM ukoliko je problem neke informacije iznositi u javnost)

Dakle, cura i ja (23/25god) smo smo naturisti, zivimo uz more, naturizam nam je dio svakodnevnog zivota, kupanje, setnje prirodom "au naturel", po doma itd..
U kampove neidemo, kvragu zivimo 1 km od plaze di se kupamo a i nema se bas para na bacanje, zimi kada bi voljeli otici negdje (npr toplice i sl. ionako nema nista naturistickog u nekakvoj prihvatljivoj udaljenosti).
I vec neko vrijeme razmisljamo o clanstvu u DNH, jer eto, bio bi red da "formaliziramo" svoj status naturista. Samo nikako ne uspijevamo pronaci informaciju o tome sta mi dobivamo za to clanstvo osim :

- popusta na kamping koji nam (ocito) trenuatcno ne treba, a mislim da i vecini mladih nije to toliki imperativ.
- susreta alpe adria - koji nam nije interesantan - sportovi i aktivnosti koji nas ne privlace, upitno dali ima ljudi nasih godina (a ipak bi voljeli steci neko drustvo)
- saune u zagrebu koja nam je daleko
- weba na kojem nema bas nesto korisnih informacija.

Nije mi cilj napad na DNH i ispricavam se ako je tako ispalo, samo stvarno zelim nekakvu informaciju sto jos DNH pruza, jer nemogu vjerovati da je samo to sve, pogotovo ako zele privuci mlade i ponovno malo popularizirati naturizam.
BunnyRabbit

PostPostao/la CroNat » 28 pro 2011 15:13

Nisam ni ja upućen po tom pitanju, ali nekako mi se čini da je to što si nabrijao otprilike to. Osim toga, čuo sam da je članstvo uglavnom starije dobi, što naravno nije samo po sebi ništa loše, ali vama kao mladom paru ne znam koliko je to zanimljivo. Alpe Adria susreti zvuče kao odlično mjesto za proširivanje poznanstava, ali i tamo su domaći naturisti u manjini. Većinom se radi o Slovencima, što opet samo po sebi nije ništa loše :) .
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la galileo » 28 pro 2011 17:19

Čitajući ovaj post moram napomenuti da sam i ja dobio dojam da DNH nekako preživljava iz godine u godinu i da se tamo ne događa previše novih stvari! Za sad nisam njihov član ali uskoro vjerojatno budem! :)
No, moram skrenuti pozornost da osim tih nekoliko kuna plaćene članarine po meni nema negativnih strana učlanjenja u DNH(ako se to može smatrati negativnom stranom), jer u prvom redu DNH je član međunarodne organizacije te ako se ikome pruži prilika da posjeti bilo koji euro-ili ti ga svjetski naturistički centar vjerujem da će biti pitan za iskaznicu! S druge strane isto tako vjerujem da povećanjem broja članova povećava se mogućnost za dodatnim pogodnostima koje bi članovi mogli imati... tu u prvom redu mislim na svakog pojedinca zasebno koji kroz nekakvu ideju ili mogučnot može doprinjeti ostvarenju pogodnosti... evo meni amateru pada nekoliko ideja napamet...
1. zasigurno među nama ima planinara što rekreativaca što profesionalnih vodića koji uz malo truda mogu organizirati nekakvo druženje u prirodi...
2. zasigurno među nama ima djelatnika ili vlasnika nekakvih objekata (hotela, restorana, kafića, wellnessa, teretana, seoskih gospodarstava itd... ) koji mogu lobirati i ponuditi nekakvu pogodnost za članove s ciljem boljeg marketinga i boljeg profita na obostranu korist
3. kao treće pada mi na pamet putničke organizacije s ciljem organizacije nekakvih izleta jednodnevnih ili višednevnih s nekakvom pogodnošću za članove
Eto to je samo mali djelić onoga što određeni broj ljudi može postići ako se ima volje, jer svatko od nas poznaje nekog i uz dovoljan broj zainteresiranih vjerujem da se stvari mogu popraviti!
I na kraju moram spomenuti da u današnje vrijeme kada smo putem mobitela locirani u svakom trenutku :shock: , putem satelita praćeni u svakom kutku planete :shock: , kada ljudi na facebooku znaju što ćemo sutra jesti i gdje ćemo biti prije nas samih :lol: , zasigurno ne bi trebao biti nikakav problem učlaniti se u organizaciju kojoj vjerujem je cilj promoviranje kvaliteta i vrijednosti koje naturizam pruža! Da ne skrenem s teme u potpunosti za sada toliko u nadi da će i ovdje pasti još koji primjer s kojim bi mogli poboljšati trenutnu situaciju!!!
Pozz!!! ;)
Hakuna matata!!!!
galileo

Slike: 9

PostPostao/la BunnyRabbit » 28 pro 2011 21:14

Ma primjera ima bezbroj..

Ali isto tako ima jedan koji mi nije jasno zasto nije napravljen, a moguce je.

u dobrom dijelu svijeta "javne" naturistcke plaze su poznate i obiljezene; i svaka ima plocu "upozorenja" da je to naturisticka plaza.

Nitko mi nemoze reci da DNH u toliko godina nije mogao stupiti u kontakt sa primorskim opcinama (i drugim u unutrasnjosti ukoliko postoje) i organizirati obiljezavanje FKK plaza. Da svaka opcina obiljezi jednu plazu koja se vec korisi kao nesluzbena fkk plaza (sa recimo 2 ploce po plazi) to je do najvise 2.000 kn iz godisnjeg proracuna opcine, sta je gotovo zanemarivo ako uzmemo u obzir da gotovo sve primorske opcine ovise od turizma.
A sa druge strane DNH bi moglo izdati nekakav vodic sa pregledom tih plaza.

A po pitanju uclanjena, ionako imamo u planu uclaniti se uskoro, ali je ta njihova letargija apsolutno nejasna.

Na kraju krajeva, INF organizira nekakav surtet mladih jednom godisnje. Ja sam tu informaciju dobio od kontakata koje imam u inozemstvu,a DNH o tome nema nikave vijesti / obavijesti. A samo postavljanje obavijesti da tako nesto postoji bio bi nekakav pomak i pruzanje ruke prema mladoj populaciji.
BunnyRabbit

PostPostao/la galileo » 28 pro 2011 22:49

A eto ne preostaje ništa drugo nego uputiti im mail s takvim pitanjima i vidjeti što će odgovoriti, jer po svemu sudeći postoji razlog zašto do sada ništa nije napravljeno! Naravno ne želim suditi unaprijed ali predpostavljam da tamo nitko nema interesa za takvo što...!!! ali eto i to je još jedan dodatni razlog da se učlanomo svi i kao takvi sudjelujemo u radu društva. Zatim mislim da bi kao i u ostalim stvarima jako dobro došla decentralizacija samog društva barem na tri osnovna dijela, kontinentalni, primorski i dalmatinski, te se na taj način lakše neke stvari poslože!
Kao što si rekao primjera je bezbroj i ja sa svoje pozicije ne mogu ništa promijeniti za sad osim pisati ovdje po forumu u nadi da će netko pročitati to tko to može pokrenuti ili demantirati nešto što je nemoguće napraviti.
U nadi da će se ipak nešto pokrenuti na bolje u novoj 2012. godini svima želim se najbolje, puno zdravlja, veselja, ugodnih trenutaka i novaca u 2012!!!!
Hakuna matata!!!!
galileo

Slike: 9

PostPostao/la BunnyRabbit » 29 pro 2011 11:40

galileo je napisao/la: ali eto i to je još jedan dodatni razlog da se učlanomo svi i kao takvi sudjelujemo u radu društva.

Hmm.. dali uopce clanovi koji su udaljeni od zagreba imaju kako sudjelovati u radu drustva? Jer ako se sastanci odrzavaju samo u zagrebu mislim da je vecini neisplativo odlaziti radi sastanka. A biltena koliko sam upoznat, vise nema, stranica je sta je..

Mislim da decentralizacija drustva i nije toliko neophodna (barem ne za sada) ali bi uvelike pomoglo razvoju drustva organiziranje nekakvih "lokalnih jedinica" na nekakvom području, koje bi mogle organizirati sastanke, termine na bazenu i sl. sukladno interesima clanova sa tog podrucja.

galileo je napisao/la:Kao što si rekao primjera je bezbroj i ja sa svoje pozicije ne mogu ništa promijeniti za sad osim pisati ovdje po forumu u nadi da će netko pročitati to tko to može pokrenuti ili demantirati nešto što je nemoguće napraviti.

Tko zna, DNH ima link na Cronatur na svojim stranicama, mozda netko i zaluta povremeno u ove krajeve pa prokomentira ili poknene nesto ;)

galileo je napisao/la: U nadi da će se ipak nešto pokrenuti na bolje u novoj 2012. godini svima želim se najbolje, puno zdravlja, veselja, ugodnih trenutaka i novaca u 2012!!!!

Pridruzujem se cestitkama. :)
BunnyRabbit

Sljedeća

Natrag na Općenito o naturizmu / nudizmu / FKK

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.