[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - novi zakon i nudizam
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

novi zakon i nudizam

Diskusije općenito na temu naturizma/nudizma. Prošlost, sadašnjost, budućnost. Tko su naturisti / nudisti? Naturistički bonton. Naturizam i religija. Kako započeti? Samci i samkinje. Politika i pravna strana. Filozofija naturizma/nudizma. Laganije štivo. Itd.

Re: novi zakon i nudizam

PostPostao/la BunnyRabbit » 21 sij 2013 19:38

Traper je napisao/la:Udruga koja nema para kao i mnoge druge. Stranice nisu mjerilo rada, ima ih koji imaju sve moguće najnovije webmaster majmunarije a u stvari se izuzetno loši.
Evo prijedlog 250 članova sa ovog foruma neka se učlane i počnu raditi i to je već nešto.
Neke Udruge rade bolje nego Agrokor.
I ovdje je moguće ja iskreno vjrujem. Vidio sam izuzetno puno pametnih razmišljanja i ozbiljnih pristupa zašto se ne uključiti,

Nisu mjerilo rada, ali bi trebale pruzati korisne informacije. Da su iole u koraku s vremenom i tehnologijom sada bi se vjerovatno dopisivali na sluzbenom forumu dna a ne na 3rd party forumu, jer ovaj web kao i hrpa drugih pokusavaju napraviti ono sta DNH i HTZ ne rade.

Ja se zelim uclaniti, vec nekoliko godina, i bilo bi mi drago imati INF iskaznicu u djepu. Ali prije nego platim clanarinu imam (kao i vjerujem drugi) nekoliko pitanja. Ta sam pitanja vec postavljao na vise mjesta i nikad nisam dobio odgovor. Pa evo, obzirom da si upucen, mozda mi ti mozes odgovoriti:

Sta imam od clanstva u DNH osim :
- popusta u kampovima (zivim uz more pa mi kampovi nisu bas isplativi)
- sastanaka u Zagrebu (u zagreb idem mozda jednom u tri godine i to je samo kad moram i na jako kratko)
- dnevni ulazak u kampove/plaze (nema ih u mojoj blizini)
- susreti AlpeAdria (obicno nisam slobodan u tom preiodu, i nije mi bas interesantan event)
odnosno placati neku clanarinu da bi imao samo INF iskaznicu (koja mi realno ne treba), onako cisto da ju imam u situaciji opce besparice? nema mi nekog smisla.
Ili ima jos nesto za sta nisam uspio doznati tijekom svih godina?
Mislim da isto vrijedi za Matu iz Splita, Anu iz Dubrovnika ili Malog pericu s nekog otoka. Svi imamo more ispod nosa i clanstvo nam nista ne mijenja u zivotu, osim mozda 100 kn manje u novcaniku...

Organizacija takvog tipa, bi po meni u nasim prilikama trebala pruzati slijedece:
- organizirane lokalne grupe u barem vecim gradovima (top 7-8-9?)
- da te grupe organiziraju (ovisno o interesu) mjesecni/dvotjedni termin za kupanje na nekom bazenu tokom zime ili godine (u unutrasnjosti)
- lokalna redovita druzenja / susrete i ostale aktivnosti sukladno interesima
- da na suzbenoj stranici postoje sve relevantne i savjetodavne informacije i kontakti
- da se aktivno zastupaju interesi naturisticke zajednice, aktivno vrsi promocija i edukacijia. (HTZ je uklonila sve informacije o naturizmu u RH sa svog weba, DNH je mogao intervenirati)
... naslo bi se jos toga ali mislim da je ovo dovoljno da vidis na sta ciljam.

Reci ces da se nemoze nesto organizirati negdje ako nemas ljudi. Slazem se, ali isto tako neces imat ljude ako nemas aktivnosti. Ali obzirom da zivimo u informatiziranom drustvu, moze se dovesti u red web, privuci ljude da prate sto se desava na webu i stvoriti online zajednicu (bez obzira dali su clanovi dnh ili ne) i onda najavit mogucnost osnivanja nekakvih interesnih skupina ukoliko se sakupi dovoljno ljudi. i polako krenuti reanimirati ovo sluzbenog naturizma sta je ostalo u ljepoj nasoj.
Da ne bude da lupam u prazno, bavim se svime i svacime, i clan sam svega i svacega i govorim iz iskustva s time, tako da znam o cemu pricam.
BunnyRabbit
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Spol: Muški

PostPostao/la Traper » 22 sij 2013 13:35

Reci ces da se nemoze nesto organizirati negdje ako nemas ljudi. Slazem se, ali isto tako neces imat ljude ako nemas aktivnosti. Ali obzirom da zivimo u informatiziranom drustvu, moze se dovesti u red web, privuci ljude da prate sto se desava na webu i stvoriti online zajednicu (bez obzira dali su clanovi dnh ili ne) i onda najavit mogucnost osnivanja nekakvih interesnih skupina ukoliko se sakupi dovoljno ljudi. i polako krenuti reanimirati ovo sluzbenog naturizma sta je ostalo u ljepoj nasoj.
Da ne bude da lupam u prazno, bavim se svime i svacime, i clan sam svega i svacega i govorim iz iskustva s time, tako da znam o cemu pricam.

Ne znam zašto misliš da ću ja nešto reći i šta ću reći?
Ja nisam član DNH i potpuno istog kao ti sam mišljnja, možda i više, no kritikovati stvarano ne želim .
Što se pak tiče WEB stranice ona svarno nije mjerilo, mogu reći bolje imati išta nego ništa. Pokaži svoju čupriju pa onda kritikuj tuđu. Kritika bez prijedloga nije dobronamjerna kritika za poboljašanje već je rušilačka i demagoška.
U Udruzi za razliku od razno raznih nick skrivenih individua je sve transparentnom predstavljaš se imenom i prezimenom. Prijedlog da Amin registrira neki nick je očiti sramotni primjer, koji je on odbio što je za svaku pohvalu. Forume puno ljudi shvača kao mjesta za svađanje, to onine bitrebali biti.Nema tajni na mrežama, samo malo upučeniji će lako doći do onog što im treba, pa i sadržaja tvog računala ako si na mreži.
Postavlja se pitanje interesa nekih ljudi koji ne koriste vlastite domene i koriste free E-mail adrese.
Stvar je jednostavna ti znaš ,želiš i možeš. Nazovi DNH i ponudi pomoć ili osnoj svoju Udrugu, tri čovjeka su ti potrebna koja su radno sposobna.
DNH ima svoju domenu uredno registriranu i to je za pozdraviti kao pozitivno, ima imenom i prezimenom, imenovane odgovorne osobe za kontakt i njihove telefone. To uljeva povjerenja. Rade li dobro ili loše, to ne znam jer nisam član, a na kraju ko sam ja da im sudim.
Traper

PostPostao/la BunnyRabbit » 22 sij 2013 17:20

Traper je napisao/la:Ne znam zašto misliš da ću ja nešto reći i šta ću reći?
Ja nisam član DNH i potpuno istog kao ti sam mišljnja, možda i više, no kritikovati stvarano ne želim .

Spominjao si kontakte sa g. Davorinom i DNH negdje pa se nadah da su upuceniji, obzirom da odgovore/reakciju na ta pitanja/polemike bezuspjesno pokusavam dobiti vec eto 3-4 godine. Kritika je kao takva dio javne rasprave jos od antickih vremena, i smatram da u njoj nema nista lose dokle god je argumentirana s mogucim alternativnim rjesenjima; a moja to i jest. :kava

Traper je napisao/la:Što se pak tiče WEB stranice ona svarno nije mjerilo, mogu reći bolje imati išta nego ništa. Pokaži svoju čupriju pa onda kritikuj tuđu. Kritika bez prijedloga nije dobronamjerna kritika za poboljašanje već je rušilačka i demagoška.

:doh Kad vec moram; svojih cuprija imam sasvim dovoljno i previse, a nisam ovdje da bi se ni hvalio ni promovirao i nemam ni krajnju namjeru pisati ovdje svoj portfolio. Kritika je bila dobronamjerna, koliko god se to tebi cinilo suprotno. Sve sta sam rekao je veoma izvedivo, i cak je stvar koje bi se i sam mogao privatiti. Kao sto je bilo nekih casual ideja da pomognem oko dorade ovog portala, samo nazalost se to jos nije konkretiziralo jer sam debelo prekrcan obavezama i u danasnje vrijeme posao koji mi nosi kruh mi ima nesto visi prioritet od pro bono poslova.

Na zalost vremena su se promijenila, vise nisu devedesete/pocetak 2k da je vazno biti prisutan. Na internetu si danas pristuan ovako ili onako, kroz komentare genericke stranice i ostalo. Prisutnost bez sadrzaja je danas irelevantna, pa cak i kontraproduktivna. Osnovna stvar kod izrade weba je sadrzaj, od toga se pocinje i na tome se zavrsava. To je jedini razlog zasto bi netko posjecivao neki web u danasnje vrijeme, i to je cesto najveci diskriminacijski kriterij kod ocjene uspjesnosti i izbora web projekta.

Traper je napisao/la:U Udruzi za razliku od razno raznih nick skrivenih individua je sve transparentnom predstavljaš se imenom i prezimenom. Prijedlog da Amin registrira neki nick je očiti sramotni primjer, koji je on odbio što je za svaku pohvalu. Forume puno ljudi shvača kao mjesta za svađanje, to onine bitrebali biti.

Inace po udrugama u stvarnosti, nazalost, stvari nisu ni blizu tako bajne i transparentne (cast izuzecima); ali to nema veze s ovime...
A ne vidim zasto bi taj prijedlog bio sramotni primjer? Imao sam i imam i dalje priliku biti u administraciji/moderaciji vise foruma i standardna je praksa da se top-level admin account (aka "sluzbeni) koristi samo za moderaciju i sluzbene obavijesti dok osobe imaju svoje nickove/profile koje koriste u sudjelovanju na forumu. Tako odvajas funkciju od osobe, postizes na preglednosti (vazne obavijesti se isticu jer se i sam acc istice) itd... Slazem se s time da forumi nisu mjesto za svadju, ali mi je interesantno da bas ti to istices; taman si zavrsio prepirku na drugoj temi sa Adminom i eto sad se tu hvatas mene ... :unknw

Traper je napisao/la:Nema tajni na mrežama, samo malo upučeniji će lako doći do onog što im treba, pa i sadržaja tvog računala ako si na mreži.
Postavlja se pitanje interesa nekih ljudi koji ne koriste vlastite domene i koriste free E-mail adrese.

Tocno. Ali isto tako mozda nekima nije bas zgodno da se sve o njima vodi pod pravim imenom, pogotovo sa danasnjim licemjerjem i inim stvarima... Npr, danas je jako lako izgubit posao ili da se nesto krivo protumaci i izvadi iz konteksta o tebi. Hrvatska je jako licemjerna zemlja u kojoj jako puno sloboda i prava postoji samo na papiru. Na srecu nemaju bas svi resursa i znanja trackat sve podatke o nekome pa je samo taj blagi "obscurity" koji nick i free mail adresa pruza dovoljan da mozes zivjet svoj zivot i uzivat u stvarima koje volis.

Traper je napisao/la:Stvar je jednostavna ti znaš ,želiš i možeš. Nazovi DNH i ponudi pomoć ili osnoj svoju Udrugu, tri čovjeka su ti potrebna koja su radno sposobna.
DNH ima svoju domenu uredno registriranu i to je za pozdraviti kao pozitivno, ima imenom i prezimenom, imenovane odgovorne osobe za kontakt i njihove telefone. To uljeva povjerenja. Rade li dobro ili loše, to ne znam jer nisam član, a na kraju ko sam ja da im sudim.

Zasto da zovem DNH ako mi nisu nikada odgovorili na niti jedan moji upit? Da molim nekoga da mi dopusti da umjesto placenog posla odradim nesto pro bono, nakon sto mi isti ti nemogu niti odgovoriti na jednostavno pitanje? Ne hvala. :crazy Jos uvijek mogu na more bez njihovog blagoslova.
Najlakse je osnovati udrugu, a sta onda? I cemu kad udruga bas za to postoji? :wink
Da se razumijemo, ja nikome ne sudim i nemam namjeru to. Samo se javno pitam neke informacije (kad ih vec nisam od DNH dobio) i nastavno tome pitam se dali ta udruga kao takva (jelte, krovna fkk udruga u RH, i predstavnik HR nat u INF) izvrsava svoj posao. Nista vise i nista manje.

:flag

BTW, dnh ima .hr domenu, a sve .hr domene su by default publicly listed. A i podaci su ionako dostupni preko registra udruga. Ali sve to skupa je nebitno i ne vidim kakve to ima veze... :kava
BunnyRabbit

PostPostao/la Traper » 22 sij 2013 20:36

Sve si rekao u tvojim odgovorima i potvrdio što je bitno. Inkognito istupi me podsječaju na vozače kojisu puni pretnji drugim vozačima, ali kad ovi stanu i izađu ispred njih onda su manji od makovog zrna.
Nisam se s nikim prepirao, nego sam razmjenio mišljenje o stvarima koje su bile obrnuto protumačene.
DNH je postavio link na http://www.cronatur.com to je mene zavelo te sam mislio da je ta povezanost normalna.
U jednom si u pravu na more mogu bez DNH i bez onih koji se skrivaju iza lažnih nadimaka iz razno raznih pobuda.
Traper

PostPostao/la BunnyRabbit » 23 sij 2013 00:24

Traper je napisao/la:Sve si rekao u tvojim odgovorima i potvrdio što je bitno. Inkognito istupi me podsječaju na vozače kojisu puni pretnji drugim vozačima, ali kad ovi stanu i izađu ispred njih onda su manji od makovog zrna.
Nisam se s nikim prepirao, nego sam razmjenio mišljenje o stvarima koje su bile obrnuto protumačene.
DNH je postavio link na http://www.cronatur.com to je mene zavelo te sam mislio da je ta povezanost normalna.
U jednom si u pravu na more mogu bez DNH i bez onih koji se skrivaju iza lažnih nadimaka iz razno raznih pobuda.

Ok. Nebi volio da ovo krivo shvatis; i da lagano je offtopic...
ali zasto si ti toliko protiv nadimaka i anonimnosti? mislim pa ni ti nisi ovdje predstavljen imenom, prezimenom i oibom; a niti bi tako nesto imalo svrhe... :unknw
BunnyRabbit

PostPostao/la CroNat » 23 sij 2013 10:25

Samo da podsjetim da na ovom forumu nije dopušteno korištenje punih pravih imena i prezimena niti u nicku niti u postovima (zbog mogućih zlouporaba).
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la mimipici » 25 sij 2013 17:59

taj zakon kao i svi ostali se izišljaju samo da bi oni mogli reći kako su nešto radili....a u biti nema nikave veze to što pišu...veze, razuma, zdrave pameti....rade protiv samih sebe....ako smo mi "turistička destinacija"....nemam komentara...
mimipici

PostPostao/la BunnyRabbit » 26 sij 2013 00:12

mimipici je napisao/la:taj zakon kao i svi ostali se izišljaju samo da bi oni mogli reći kako su nešto radili....a u biti nema nikave veze to što pišu...veze, razuma, zdrave pameti....rade protiv samih sebe....ako smo mi "turistička destinacija"....nemam komentara...

Iskreno, ja se slazem sa dijelom tog zakona, po mom misljenju bilo je i vrijeme da se napravi taj "face lifting" starog zakona. Samo nekako mi se cini da je sa nudizmom se otislo malo daleko.
Eventualno, mislim da bi cak i ovaj zakon mogao ostati kao takav, ako se donese izdvojeni zakon ili dodatni clanci ovog zakona kojim se regulira bi se regulirala golotinja u nudistickom smislu i okruzenju.
BunnyRabbit

PostPostao/la viki13 » 16 ožu 2013 21:06

Čitajuči ovu raspravu neznam šta reči :?: Kao da nismo turistička zemlja i raj za nudiste kako se reklamiramo 100 godišnjom tradicijom:?: Što je sa ljuckim slobodama :?: Kora vrjeđa gulo ljucko tjelo kao da nismo rođeni goli :?: Ako neko želi gol prosvjedovati na trgu Bana Jelačića za prava životinja ili nošenja krzna koga to smeta ili narušava moral :?: Što je to moralno zar nije živjeti u skladu s prirodom... :roll:
viki13

Slike: 9

PostPostao/la Traper » 16 svi 2013 10:34

Nije dugo trebalo da se izreknu prekršajne prijave uz kaznu od 800 kn u Karlovcu grupici naturista, povrijedili su čedne i moralne građane koji su pozvali policiju i to na mjestu gdje se i komarcima gadi doći. Objašnjenje gospode u plavoj odori: nije označeno, ugrozili ste druge, gdje vam je osječaj moralnosti uz još poneko dvosmisleno vrijeđanje i zaključak budite sretni jer možemo Vas i privesti na obavijesni razgovor uz kaznenu, a ne prekršajnu prijavu. Sada svako može pametovati, posebno oni koji misli da se to njima ne može desiti.
Traper

PrethodnaSljedeća

Natrag na Općenito o naturizmu / nudizmu / FKK

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.