[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Goli u vodi
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Goli u vodi

Diskusije općenito na temu naturizma/nudizma. Prošlost, sadašnjost, budućnost. Tko su naturisti / nudisti? Naturistički bonton. Naturizam i religija. Kako započeti? Samci i samkinje. Politika i pravna strana. Filozofija naturizma/nudizma. Laganije štivo. Itd.

Goli u vodi

PostPostao/la CroNat » 08 sij 2013 21:45

Vezano uz diskusiju na temu prijedloga novog zakona o javnom redu i miru koji posebnim člankom govori i golotinji, te kakvog bi to utjecaja moglo imati na nudiste na plažama, nikako mi ne ide iz glave apsurdnost svega toga. Pa zar okupati se gol u moru (rijeci, jezeru) ne bi trebalo biti nešto sasvim normalno, prirodno i obično? Zar je normalnije, ugodnije, prirodnije navlačiti na sebe neku sintetiku koja čemu uopće služi? Osim stvaranja neugode mokrih gaća... To je skoro u rangu tuširanja doma u kupaćim gaćama...
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39
Spol: Muški

Re: Goli u vodi

PostPostao/la fireball » 09 sij 2013 03:13

CroNat je napisao/la:Vezano uz diskusiju na temu prijedloga novog zakona o javnom redu i miru koji posebnim člankom govori i golotinji, te kakvog bi to utjecaja moglo imati na nudiste na plažama, nikako mi ne ide iz glave apsurdnost svega toga. Pa zar okupati se gol u moru (rijeci, jezeru) ne bi trebalo biti nešto sasvim normalno, prirodno i obično? Zar je normalnije, ugodnije, prirodnije navlačiti na sebe neku sintetiku koja čemu uopće služi? Osim stvaranja neugode mokrih gaća... To je skoro u rangu tuširanja doma u kupaćim gaćama...

slazem se, ali moralna osjetljivost naroda s ovih prostora je prevelika
fireball
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Slike: 0

PostPostao/la BunnyRabbit » 09 sij 2013 15:14

fireball je napisao/la:slazem se, ali moralna osjetljivost naroda s ovih prostora je prevelika

Zapravo mislim da nije moralna osjetljivost naroda s ovih prostora. Jer ima jako malo ljudi koji se nisu nikad i nebi se nikad kupali goli.
Stvar je u tome dali ce to bit "njihova tajna" ili ce se tome odnositi kao i prema bilo cemu drugome. Jer nakon tako necega uvijek sljedi recenica "sta ce selo rec" ili urbaniziranija varijanta iste.
Da ljudi malo vise gledaju svoja posla, i ne razmisljaju o drugima nebi se zamarali ovakvim pitanjima i generalno bi nam bilo bolje (ljudima opcenito).
BunnyRabbit

PostPostao/la galileo » 09 sij 2013 19:29

Opet ja kao mali Mujo!!

Pa ja o toj apsurdnosti i pokušavam nešto reći. U potpunosti se slažem da pojam javnog mjesta mora imati višeznačnost! Trg u Zagrebu, balkon u Samoboru, ili pak dvorište u Đakovu po meni se bez problema mogu nazvati javnim mjestom i na tim mjestima mora i treba i bude golotinja i provokacija golotinjom kažnjiva! No s iste te strane jedna plaža na obali, po meni se ne može samo tako proglasiti javnim prostorom i tamo zabraniti kupanje jer se svi mi ionako kupamo goli, tim više što pokraj te plaže postoji ista takva plaža koju je netko službeno proglasio plažom gdje se može biti gol a zbog nemara ostale plaže nije, te ne vidim razlog da se takvo nešto uzima zdravo za gotovo! Po meni bi trebalo biti kažnjivo upravo to da netko van službene plaže za tekstilce BUDE ODJEVEN jer to nije prirodno, i isto tako kazniti sve one koji dođu na takve plaže i odjednom se nađu da im su povrijeđeni moralni osjećaji te su prijavili nekoga! Pa to je isto kao da odem na Maksimir gledat utakmicu, i nakon utakmice tužim igraće jer nisu igrali košarku a meni se gledala košarka a ne nogomet!
No po meni je ključno to da još uvijek a vjerojatno i nikad neće prestati poistovjećivanje nudizma s nečim nastranim i nakaradnim gdje bilo kakvo skidanje upućuje na perverziju i seksualne igre svakog sa svakim! Dok se to u javnosti ne promjeni teško da se nešto bude promijenilo!
Hakuna matata!!!!
galileo

Slike: 9

PostPostao/la fireball » 10 sij 2013 10:14

galileo je napisao/la:Opet ja kao mali Mujo!!

Pa ja o toj apsurdnosti i pokušavam nešto reći. U potpunosti se slažem da pojam javnog mjesta mora imati višeznačnost! Trg u Zagrebu, balkon u Samoboru, ili pak dvorište u Đakovu po meni se bez problema mogu nazvati javnim mjestom i na tim mjestima mora i treba i bude golotinja i provokacija golotinjom kažnjiva! No s iste te strane jedna plaža na obali, po meni se ne može samo tako proglasiti javnim prostorom i tamo zabraniti kupanje jer se svi mi ionako kupamo goli, tim više što pokraj te plaže postoji ista takva plaža koju je netko službeno proglasio plažom gdje se može biti gol a zbog nemara ostale plaže nije, te ne vidim razlog da se takvo nešto uzima zdravo za gotovo! Po meni bi trebalo biti kažnjivo upravo to da netko van službene plaže za tekstilce BUDE ODJEVEN jer to nije prirodno, i isto tako kazniti sve one koji dođu na takve plaže i odjednom se nađu da im su povrijeđeni moralni osjećaji te su prijavili nekoga! Pa to je isto kao da odem na Maksimir gledat utakmicu, i nakon utakmice tužim igraće jer nisu igrali košarku a meni se gledala košarka a ne nogomet!
No po meni je ključno to da još uvijek a vjerojatno i nikad neće prestati poistovjećivanje nudizma s nečim nastranim i nakaradnim gdje bilo kakvo skidanje upućuje na perverziju i seksualne igre svakog sa svakim! Dok se to u javnosti ne promjeni teško da se nešto bude promijenilo!

neznam, ovo je po meni malo restriktivno. slazem se ovim djelom za "javna" mjesta (navodnici zato jer dvoriste koliko god da je otvoreno je ipak privatno). ovo sa plazama meni ne lezi, ja sam za, kako bi rekao, liberalizaciju osluke ko ce se di i kako kaupati. ne vidim potrebu za kaznavanjem ljudi koji se kupaju goli na "javnim" plazama kao ni potrebu za kaznavanjem osoba koje su obucene na "golim" plazama. ovom drugom razlogu pridodaje to sto znam ljude (zenskog spola) koje se ne vole kupati u vodi dubljoj od koljena gole ali van vode im je ok biti gol. sad, razlozi za to su razliciti (znam ih nekoliko), pa mislim da bi najljepso bilo prepustiti svakome na odluku di ce sta i kako.
mislim, ovo sa plazama je ista stvar kao i npr. nosenje kiltova (jeeeeej meni moj dosao neki dan, super stvar), obuces ga na ovim prostorima i dobijes batina jer nosis "suknju" a to sto je taj osjecaj slobode odlican (a ne krse se nikakvi zakoni i sl) je nebitno, kao ni moja zelja da se osjecam slobodno
fireball

PostPostao/la galileo » 10 sij 2013 23:14

Preozbiljno me se shvatilo kad sam rekao da bi se trebalo kažnjavati one koji su obučeni na nekoj divljoj plaži ali s druge strane ako se nas kažnjava to isto nije u redu!
Dvorište je privatno ali koliko sam ja skužio i koliko se razumijem baš se ne smije šetati gol po dvorištu ili čak po prizemlju kuće ako postoji pogled s ulice!
Ispravite me ako griješim!
Hakuna matata!!!!
galileo

Slike: 9

PostPostao/la fireball » 11 sij 2013 00:38

galileo je napisao/la:Dvorište je privatno ali koliko sam ja skužio i koliko se razumijem baš se ne smije šetati gol po dvorištu ili čak po prizemlju kuće ako postoji pogled s ulice!

to je tocno... nazalost
fireball

PostPostao/la Ladislav11 » 05 vel 2013 20:40

fireball je napisao/la:
galileo je napisao/la:Dvorište je privatno ali koliko sam ja skužio i koliko se razumijem baš se ne smije šetati gol po dvorištu ili čak po prizemlju kuće ako postoji pogled s ulice!

to je tocno... nazalost

Nepoznajem Hrvatske zakone, ali to nije normalno! Kod nas u D je zakonom dozvoljeno hodati u svojoj privatnoj basti, dvoristu, balkonu idt kako god hoces bez obzira dali se sa ulice vidi ili ne! Ako nekome neodgovara, nemora da bulji i zavlaci nos u privatni zivot drugih osoba! Cak je zakonom dozvoljeno setati se go ( smatra se prirodnim) na vodi i uz sve obale i do 300m u dubinu ( unutrasnjost) sem ako nije dodatno doneta zabrana koja upozorava tablom! Nema ni jedan poznat slucaj da se zenska osoba kaznila zbog golisavosti u javnosti - gradovima - parkovima. Provokacija golotinjom u Urbanoj sredini se moze samo muskarca kaznit i to sa nekom smesnom novcanom kaznom! Poznati Nudist koji vozi bicikli go, jeDoktor iz Freiburga i ima svoj klub gde se i zene skupljaju i vozaju biciklovima goli. Takodje posteje i organizovane setnje u prirodi za nudiste kako u D taki i u F. A privatno je privatno jer ako nesmes radit sta hoces onda nevredi rec " privat", dali se kod i u dvoristu treba vozacka dozvola ako se auto pomeri sa jednog na drugi cosak? Kod nas postoji zakon koji regulise privatnu sveru( zonu),sto znaci da pogled sa ulice i komentar ugrozava privatnost coveka u svojoj odluci dok je na svojoj teritoriji a to je kaznjivo!!!- UGROZAVANJE PRIVATNOSTI. Takve dileme i obsednutosti nisu ni blizo poznate u Scandinaviji. Kad padne vece i popale se svetla morali bi ceo narod pohapsiti jer niko nezatvara rolade niti imaju gardinen, pa se sve vidi na ulici a siroma prolaznici prolaze, sreca neprolaze takvi sa laznim moralom koji se bore u ime koje kakvih religija. Pozdrav
Ladislav11

PostPostao/la fireball » 07 vel 2013 13:46

a gle, slazem se sa tvojim zakljuckom najvise. sve sto si reko stoji, ali takva nam je drzava. sve si lijepo napisao i ja se slazem sa time
fireball

PostPostao/la ajtim » 05 kol 2013 10:49

nakon dosta godina na divljim plažama skužio sam da je ipak najsigurnije (i najudobnije) na službenoj fkk plaži
ajtim

Natrag na Općenito o naturizmu / nudizmu / FKK

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.