[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - FORMIRANJE TJELA ZA IMANOVANJE FKK PLAŽA U HR
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

FORMIRANJE TJELA ZA IMANOVANJE FKK PLAŽA U HR

Diskusije općenito na temu naturizma/nudizma. Prošlost, sadašnjost, budućnost. Tko su naturisti / nudisti? Naturistički bonton. Naturizam i religija. Kako započeti? Samci i samkinje. Politika i pravna strana. Filozofija naturizma/nudizma. Laganije štivo. Itd.

Re: FORMIRANJE TJELA ZA IMANOVANJE FKK PLAŽA U HR

PostPostao/la allegronudy » 22 ožu 2013 13:26

Podržavam inicijativu od Trapera i smatram da je ideja jako dobra! Prošlo ljeto sam bio na otoku Visu i tamo su sve FKK plaže koje spadaju pod Grad Vis primjereno obilježene s tablama,a plaže za textilce imaju table na kojim piše da je zabranjeno za nudiste. To je svakako svijetli primjer kako se kvalitetno mogu obilježiti nudističke plaže jer Grad i Turistička zajednica vode brigu o kvalitetnoj turističkoj ponudi i svim svojim gostima. Predlažem da članovi Društva naturista Hrvatske koji su na ovom forumu stupe u kontakt s predsjednikom društva,jer su oni jedini službeni predstavnici naturista u Hrvatskoj,te se s ovom inicijativom krene prema HTZ i Ministarstvu turizma ili da se naši moderatori direktno obrate DNH. Obilježavanje i stvaranje službenih nudističkih plaža bi trebao biti cilj svakog grada i općina na našoj obali. Problem je što mi nemamo lokalne nudističke organizacije koje bi onda mogle direktno pregovarati i dogovarati s lokalnim vlastima stvaranje službenih nudističkih plaža,a možda čak i nudističkih kampova. Nadam se da ćemo u skoroj budućnosti imati lokalne nudističke organizacije koje će onda biti vrlo operativne na svom području! :goodl
allegronudy
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Spol: Muški

PostPostao/la viki13 » 24 ožu 2013 12:00

Potpuno se slažem sa inicijativu od Trapera :!: Trebalo bi svako mjesto imati neki kutak za nudiste ne samo na moru nego i kontinentalnom djelu na rjekama i jezerima.Gdje se nalaze plaže za tetstilce zašto jedan dijo nebi bio određen za nudiste.
viki13

Slike: 9

PostPostao/la BunnyRabbit » 24 ožu 2013 19:07

Sve se da izorganizirat i napravit... Samo da se uspije dobit nekakav feedback od DNH-a.

Dali slucajno netko od prisutnih ima kontakta sa bilokime iz Drustva? Da ispita dali postoji nekakva sansa da se netko iz DNH prikljuci forumu da mozemo uspostaviti nekakvu komunikaciju, ili da na neki drugi nacin uspostavimo komunikaciju pa da netko od nas preuzme na sebe "odnose s DNH" pa posreduje...
Samo da se nekakav kontakt ostvari...
BunnyRabbit

PostPostao/la Traper » 24 ožu 2013 23:45

Imao kontakt i svako ga može imati nije problem predjednik je komunikativna otvorena osoba i potrebna mu je svaka inicijativa. Ovakav način lupetanja na nekom forumu koji nema snagu pravne osobe je neskoristan. Potpuno sam sa isključio u zadnje vrijeme sa foruma kada sam shvatio da isti nema veze sa legalnim društvima. Prateću forum tu su uglavnom ljudi koji bi se želili baviti nudizmom ili oni koji su nešto drugo očekivali . Kada sam skinuo oglase koje sam stavio samo da potaknem i oživim temu poslije se javljaju oglasi tipa, tražimo djevojke za ljetovanje, uredi frizuru , tražimo ljude istih godina i sl. Na to nije nitko reagirao. Nudisti imaju puno problema od protivnika u nekim Udrugama pa do lokalnog malograđanskog pristupa, a sada još i zakon. To je moguće riješiti samo sa legitimnim pravnim subjektima, nikakim forumima
Traper

PostPostao/la BunnyRabbit » 25 ožu 2013 17:16

Traper je napisao/la:Imao kontakt i svako ga može imati nije problem predjednik je komunikativna otvorena osoba i potrebna mu je svaka inicijativa. Ovakav način lupetanja na nekom forumu koji nema snagu pravne osobe je neskoristan. Potpuno sam sa isključio u zadnje vrijeme sa foruma kada sam shvatio da isti nema veze sa legalnim društvima. Prateću forum tu su uglavnom ljudi koji bi se želili baviti nudizmom ili oni koji su nešto drugo očekivali . Kada sam skinuo oglase koje sam stavio samo da potaknem i oživim temu poslije se javljaju oglasi tipa, tražimo djevojke za ljetovanje, uredi frizuru , tražimo ljude istih godina i sl. Na to nije nitko reagirao. Nudisti imaju puno problema od protivnika u nekim Udrugama pa do lokalnog malograđanskog pristupa, a sada još i zakon. To je moguće riješiti samo sa legitimnim pravnim subjektima, nikakim forumima

Ja sam unazad par godina pokusao stupiti u kontakt sa DNH i dobiti nekakve informacije pa nisam dobio apsolutno nikakve odgovore, na koji god nacin da sam pokusao.
A forum je jedini kontakt sa istomisljenicima koji je meni a vjerujem i drugima moguc; da je DNH ima sluzbeni forum/mailing listu/chat/dnevni avaz/lokalne ogranke , ove razgovore bi vjerovatno vodili tamo (a i nadam se da jednom hocemo) ali to tada ostaju nam rjesenja kakva su na raspolaganju.

Sta se tice nepocudnih tema, napomeni moderatorima pa vjerujem da ce odreagirat, ne stignu ljudi ni sve paratit.

Ako imas kontakta s predsjednikom DNHa, dali ga mozes pozvat da se prikljuci ovom forumu i da pokrenemo neku suradnju?
BunnyRabbit

PostPostao/la naturizam » 25 ožu 2013 21:00

Ja sam također u nekoliko navrata pokušavao kontaktirati DNH i nisam dobio baš nikakav odgovor. Slažem se da je najbolji način da se stvari riješe upravo "realnim" djelovanjem, no svakako ni lupetanje po forumima nije za odbaciti :D.

Svakako ćemo reagirati na sve prijave postova, privatnih poruka i svih upitnih situacija - do sada ih nije bilo, a ako se nešto nepoćudno provuklo, dogodi se. Trivijalne teme također imaju svoju svrhu, ali nema potrebe da ovdje branim ovaj način komunikacije.

Da, svakako pozivamo predsjednika DNH neka nam se priključi ovdje! Koliko mi je poznato, ovo je najaktivniji naturistički forum u Hr (takav kakav je), i definitivno bi bilo više nego uputno da predsjednik DNH bude aktivan.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la Traper » 04 tra 2013 22:48

Zanimljiv stav imate , predsjenik DNH da dođe ka Vama. Gdje da dođe? Gdje su Vam prostorije? Koji je pravni obllik ljudi na forumu. Ljudi dajte malo poslovnog moralnog ponašanja, najavite se predsjeniku i to pismeno i posjetite Vi njega. Ja imam pozitivno iskustvo i ne samo pozitivno nego je čovjek raspoložen za sve čak radikalne prijedloge i suradnju, Neki red mora postojati, zašto bi on došao negdje gdje su ljudi inkognito i za ništa kuna mogu pista šta im na um padne. Prvi korak tvorca ovog foruma je mogao biti izmjena bannera, lijepo bi bilo zajednički nastup na ovom mediju. imamo stručnjaka z a web design ponuditi ažuriranje stranice DNH i ima niz normalnih ljudskih poslovnih korektnih mogučnosti koje nitko ne će odbiti. Samo malo se spustite na zemlju ništa više i ne pisati laži .
Traper

PostPostao/la BunnyRabbit » 05 tra 2013 12:02

Traper je napisao/la:Zanimljiv stav imate , predsjenik DNH da dođe ka Vama. Gdje da dođe? Gdje su Vam prostorije? Koji je pravni obllik ljudi na forumu. Ljudi dajte malo poslovnog moralnog ponašanja, najavite se predsjeniku i to pismeno i posjetite Vi njega. Ja imam pozitivno iskustvo i ne samo pozitivno nego je čovjek raspoložen za sve čak radikalne prijedloge i suradnju, Neki red mora postojati, zašto bi on došao negdje gdje su ljudi inkognito i za ništa kuna mogu pista šta im na um padne. Prvi korak tvorca ovog foruma je mogao biti izmjena bannera, lijepo bi bilo zajednički nastup na ovom mediju. imamo stručnjaka z a web design ponuditi ažuriranje stranice DNH i ima niz normalnih ljudskih poslovnih korektnih mogučnosti koje nitko ne će odbiti. Samo malo se spustite na zemlju ništa više i ne pisati laži .

Moram priznat da i ti imas zanimljiv stav... Pogledaj to malo s druge strane, recimo iz moje perspektive:
Novi web za DNH sa cms-om, forumom, mailing listom, zatvorenim dijelom za clanove, forumom (sa javnim i dnh members dijelom) osnovnim informacijama na 3-4 svjetska jezika, social networks integracijom (fb, twitter i jos ponesto); znaci sve sta bi takav site trebao imati vrijedi oko 15 000 kn, bez pdv i bez dizajna. I to je cijena da mozes plesat od srece (osim ako nedas nekom klincu u garazi da ti radi ali je onda pitanje kako ce funkcionirat...

I sad ja (ili netko drugi, nebitno) bi trebao sjesti auto odvoziti 300 km u svakom smjeru, napraviti si oko 1000 kn troska i zigubiti jedan dan da bi dogovorio posao koji ce mi oduzet jos mjesec dana a odradit cu ga pro bono?

Objasni mi poslovnu moralnost u ovom slucaju? :kava

I podsjecam te da su ljudi na ovom, nesluzbenom forumu, jer je to jedini nacin za komuikaciju naturista u RH. A iskreno DNH izvan Zagreba ne postoji (nije napad na DNH, samo realna konstatacija). Ja bi, kao i vjerujem vecina ovdje, drage volje navecer otisao u svoj lokalni ogranak Drustva, okacio gace na klin i uzivo popricao sa istomisljenicima i popio kavu. Ali jedina mi je solucija sjest u auto i pravac Zagreb.

I sam sam u vise udruga, u nekima clan, u nekima na nekoj funkciji a u jednoj i predsjednik... I u niti jednoj nama nitko ne dolazi, vec se vraski trudimo i mucimo za svaku pomoc, trcimo ko majmuni za usluge od 50-100kn. Takodjer, ljudi na ovom forumu su skupina gradjana okupljena oko zajednickog interesa, a to je preteca/ osnova udruge. Ako se pozeli formalizacija treba samo provesti osnivacku skupstinu i registraciju udruge. (ali je to po meni besmisleno obzirom da udruga naturista vec postoji, ali zasto ne, nebi bili prva drzava koja ima paralelne asocijacije; a mozda bi i malo konkurencije pomoglo).

Sta se linkova tice, koliko vidim (i sjecam se) Cronatur od pocetka ima link na DNH tako da je sa strane admina po mom misljenju korektno odradjeno (a cini mi se da je nekad dnh imao i link na cronatur, a sad ga vise nema?? ).

Ali moram priznat da je u najmanju ruku bezobrazno s tvoje strane obezvrjedivati ljude koji su na ovom forumu, samo zbog toga jer su inkognito i jer nije formalna udruga. Osjecam obavezu podsjetiti te da je ovo jedini referentan izvor informacija, i mjesto sustreta na temu hrvatskog naturizma. Ljudi ovdje i staff i clanovi su ulozili svoje vrijeme, trud i slobodno vrijeme da napisu nekakve opise plaze, slike, stavove misljenja, komuniciraju i informiraju druge i sebe. A ti si se nasao prozvanim moralizirati o tome?

Usput o kakvim lazima pricas? Kad vec optuzujes bilo bi posteno podkrijepiti izjave...

EDIT: Provjerio. DNH ima link na cronatur.com :good3
BunnyRabbit

PostPostao/la CroNat » 07 tra 2013 13:01

Traper je napisao/la:Gdje da dođe? Gdje su Vam prostorije? Koji je pravni obllik ljudi na forumu.

Ovo je običan web forum namijenjen naturistima kako bi mogli razmjenjivati iskustva. Nema pravni oblik, niti to želi imati. Svrha mu nije ispravljati "krive Drine" ili boriti se za bilo čija prava. Svrha mu je isključivo razmjena iskustava i, ukoliko netko želi, povezivanje s drugim naturistima. I to je to. Ukoliko se ljudi preko foruma povežu i potaknu na nekakve akcije, osnivanje udruga ili učlanjenje u postojeće udruge, to je njihova slobodna volja.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la naturizam » 09 tra 2013 22:30

Traper je napisao/la:Zanimljiv stav imate , predsjenik DNH da dođe ka Vama. Gdje da dođe? Gdje su Vam prostorije? Koji je pravni obllik ljudi na forumu. Ljudi dajte malo poslovnog moralnog ponašanja, najavite se predsjeniku i to pismeno i posjetite Vi njega. Ja imam pozitivno iskustvo i ne samo pozitivno nego je čovjek raspoložen za sve čak radikalne prijedloge i suradnju, Neki red mora postojati, zašto bi on došao negdje gdje su ljudi inkognito i za ništa kuna mogu pista šta im na um padne. Prvi korak tvorca ovog foruma je mogao biti izmjena bannera, lijepo bi bilo zajednički nastup na ovom mediju. imamo stručnjaka z a web design ponuditi ažuriranje stranice DNH i ima niz normalnih ljudskih poslovnih korektnih mogučnosti koje nitko ne će odbiti. Samo malo se spustite na zemlju ništa više i ne pisati laži .

Sad se i ja nasmijah na ovo... nemam naime neki bolji komentar. Da dođe na forum, da, neka bude tu virtualno prisutan. Pa 99% foruma nema iza sebe nikakvu pravnu osobnost, nego okupljaju ljude sličnih interesa, kao i mi ovdje. I fala Bogu da je za ništa kuna, tako i treba biti. Pa ne znači ovo što smo napisali da ga čekamo da nam svakome pozvoni na vrata i zamoli nas da se uključimo u DNH :)

Svaka čast na tvome pozitivnom iskustvu. Ja sam u više navrata pisao na službenu adresu DNH, da pisao, jer smatram elektroničku poštu također pisanom riječi, to valjda nije upitno, i nisam dobio nikakav odgovor. Na svome sajtu sam također odmah stavio link na DNH, i dalje je prvi na listi. I tražio razmjenu banera. I što sam dobio? Nikakav odgovor. Nikakav. NI slova. Ni da ni ne, ni ok, ni odj... Što bih trebao, napisati rukom pismo predsjedniku i poslati preporučenom poštom? U današnje vrijeme kad vrlo ozbiljne i nimalo jeftine poslove dogovaramo putem e-maila? Ma da.. šta drugo nego da se smijem...

I gdje su tu laži, molim lijepo?

Bunny ima pravo - i ja sam u par udruga, i znam kako je trčati za sponzorima. I ne samo njima, nego i kako natjerati vlastite članove na akciju, na volontiranje i slično. Pa zar ne bi bilo tko, tko je predsjednik neke udruge koja se bavi bilo čime, rado prihvatio ideje ili potencijalne volontere. Dakle, ne skrivam da je moj dojam da DNH, ili predsjednik, ili uprava DNH, tko god već upravlja tom udrugom očito misli da je udruga sama sebi svrha ili sama sebi dovoljna. I rado bih nek me netko demantira, evo, rado ću se javno ispričati u tom slučaju.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

Prethodna

Natrag na Općenito o naturizmu / nudizmu / FKK

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.