[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Naši referendumi i veza s nudizmom
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Naši referendumi i veza s nudizmom

Diskusije općenito na temu naturizma/nudizma. Prošlost, sadašnjost, budućnost. Tko su naturisti / nudisti? Naturistički bonton. Naturizam i religija. Kako započeti? Samci i samkinje. Politika i pravna strana. Filozofija naturizma/nudizma. Laganije štivo. Itd.

Naši referendumi i veza s nudizmom

PostPostao/la naturizam » 22 pro 2013 00:54

Dakle, pitanje je ima li veze nedavno održani referndum veze s naturizmom, i trebamo li se mi kao naturisti također bojati većeg ograničenja naših mogućnosti... osobno, ne osjećam da smo zbog ovog referenduma više ugroženi nego što smo bili, no našao sam na post neke novinarke nudistice iz Montreala koja kaže da zbog ovoga ne dolazi u Hrvatsku.

Ovo je link na njezin post u novinama: http://blogs.montrealgazette.com/2013/12/02/nudismnaturism-boycott-croatia/, a tamo je i link na njezin blog gdje su ljudi još komentirali koješta (i ja među njima, ali moj komentar trenutno još čeka na objavljivanje)....

Što vi mislite?
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

Spol: Muški

Re: Naši referendumi i veza s nudizmom

PostPostao/la fireball » 22 pro 2013 03:18

tesko za rec, da ima diskriminacije to je istina, ali neistina je da se ne mogu zeni, ovo je bio referendum za monopolizaciju rijeci 'brak' (sto je jako i apsolutno retardirano po mom osobnom misljenju), a zakon o zabrani sklapanja ugovora koji ce biti jednak onome sto mi zovemo 'brak' se tek mora donjeti

i da, referendum ce nastetiti turizmu, samo pitanje u kojoj mjeri, sigurno cemo izgubit goste
fireball
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Slike: 0

PostPostao/la BunnyRabbit » 22 pro 2013 13:56

Pitanje je kako ce se realno odrazit i to cemo tek vidjet.
Ali osobno da se tako nesto odigralo u nekoj drugoj zemlji, ja bi je realno preskocio u izboru zemalja za odmor. Ako je stav naroda iskljuciv i netolerantan po jednom pitanju, ne osjecam se ugodno jer neznam dali je tako i u ostalim segmentima gdje je moguca diskriminacija.
A sta se same hrvatske tice, nekako mislim da ce situacija po naturiste biti samo gora. Vec duze vrijeme napretka za naturiste nije bas da ima, ta grana turizma se sustavno zapostavlja, iz nekog kampovi se zatvaraju, a nekad fkk plaze sve vise koriste "tekstilci". Mi (naturisti) se u takvim situacijama uglavnom povlacimo na divlje plaze i nerijetko u nekim sredinama za svako nudiranje zatjeva mini ekspediciju za doci do dovoljno usamljenog komada kopna ili mora kako bi bili u miru.
Nedavno izglasane izmjene zakona o javnom redu i miru, mislim da nikako ne idu na ruku naturizmu, a u kombinaciji sa jacanjem utjecaja Crkve (kroz referendum o braku, stozer za vukovar i druge desne orijentacije) te praznim drzavnim proracunom a prilikom za naplacivanjem kazni golacima na moru, mislim da nikako nece biti povoljno za FKK.
Zvuci crno, i bio bi jako sretan da sam u krivu, ali bojim se da naginje u ovom smjeru. :(
BunnyRabbit

PostPostao/la Billy » 22 pro 2013 17:39

Ma,ja sam uvjeren da velika većina ljudi nije zapravo ni znala za što glasa,pa su samim time rezultati bili takvi kakvi jesu.
Billy

PostPostao/la karlo » 22 pro 2013 17:53

Znali su svecenici objasnili da si glasom kupuju mjesto u raju :sarc
karlo

PostPostao/la BunnyRabbit » 22 pro 2013 18:12

Billy je napisao/la:Ma,ja sam uvjeren da velika većina ljudi nije zapravo ni znala za što glasa,pa su samim time rezultati bili takvi kakvi jesu.

Bilo je toga, ali mislim da je u vecoj mjeri i krivo nerazumijevanje kako je do toga doslo. Jer puno ljudi s kojima sam imao prilike komunicirati a bili su za, dozivljavali su to kao "sta su sad oni forsirali da se zene i da usvajaju djecu, pa evo im da se zabrane." bez obzira sta takvo pitanje uopce nije bilo aktualno kada se pokretao referendum.
BunnyRabbit

PostPostao/la naturizam » 23 pro 2013 00:09

BunnyRabbit je napisao/la:Pitanje je kako ce se realno odrazit i to cemo tek vidjet.
Ali osobno da se tako nesto odigralo u nekoj drugoj zemlji, ja bi je realno preskocio u izboru zemalja za odmor. Ako je stav naroda iskljuciv i netolerantan po jednom pitanju, ne osjecam se ugodno jer neznam dali je tako i u ostalim segmentima gdje je moguca diskriminacija.
A sta se same hrvatske tice, nekako mislim da ce situacija po naturiste biti samo gora. Vec duze vrijeme napretka za naturiste nije bas da ima, ta grana turizma se sustavno zapostavlja, iz nekog kampovi se zatvaraju, a nekad fkk plaze sve vise koriste "tekstilci". Mi (naturisti) se u takvim situacijama uglavnom povlacimo na divlje plaze i nerijetko u nekim sredinama za svako nudiranje zatjeva mini ekspediciju za doci do dovoljno usamljenog komada kopna ili mora kako bi bili u miru.
Nedavno izglasane izmjene zakona o javnom redu i miru, mislim da nikako ne idu na ruku naturizmu, a u kombinaciji sa jacanjem utjecaja Crkve (kroz referendum o braku, stozer za vukovar i druge desne orijentacije) te praznim drzavnim proracunom a prilikom za naplacivanjem kazni golacima na moru, mislim da nikako nece biti povoljno za FKK.
Zvuci crno, i bio bi jako sretan da sam u krivu, ali bojim se da naginje u ovom smjeru. :(

I ja bih bio sretan da si u krivu.. vidjet ćemo što će se događati sljedećeg ljeta, hoće li biti kazni za golaće na divljim plažama ili ne... stvarno se nadam se neće, jer onda selim negdje još dalje od ovakve "civilizacije"...
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la galileo » 25 pro 2013 23:41

Zanimljiva rasprava se pokrenula moram priznati!
Osobnog sam mišljenja da referendum i razmišljanje u smjeru referendumskog pitanja kao nešto dobro i potrebno u nas Hrvata ne može biti dobro u ni jednom segmentu a ponajprije za manjinu u društvu kao što su nudisti!
Kao što je već rečeno bit će itekako zanimljivo vidjeti kako će se stvari odvijati idućih godina po pitanju nudista, ali nažalost nekako se ne mogu oteti dojmu da smo upravo mi na redu kao sljedeća manjina kojoj će većina oduzeti pravo na slobodu kupanja i boravka u prirodi bez odjeće!
Bilo kako bilo u nadi da neće biti prevelike štete svima želim ugodne Božićne i novogodišnje blagdane!
Hakuna matata!!!!
galileo

Slike: 9

Natrag na Općenito o naturizmu / nudizmu / FKK

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.