[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Čat topik
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Čat topik

Teme koje nisu pokrivene forumima iznad.

Re: Čat topik

PostPostao/la Sandokan » 11 vel 2012 19:23

Snijeg se je uvijek čistio i treba ga čistit. O tome nisam napisao ni slovo. Pišem o komunikaciji vlasti sa građanima. Prije propisivanja za mnoge ogromnih kazni (ne možda većini sa ovog foruma, jer vidim da ovdje prevladavaju ljudi koji imaju dovoljno i za jurit svijetom, ali ima i penzića kojima ni penzija nije dosta za globu) bilo bi razumno da je prethodila kampanja među ljudima da se snijeg očisti. Znači spotovi na tv-u, na radiju i slično. To bi bilo ljudsko postupanje. A direktno prelaženje na pretnje je ponašanje batinaša. Ako vas to ne vređa, znači da ste se već lijepo navikli na batine. Nemojmo tu govorit o sirotom proračunu, jer on bi i trebao biti najprije u službi građana a ne bjelosvjetske mafije i korumpiranih političara.
Sandokan
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Spol: Muški

PostPostao/la CroNat » 11 vel 2012 19:31

Slažem se da je uvijek bolje milom nego silom i da kazne nisu rješenje za sve, ali taj zakon/propis, što li je već, postoji već desetljećima. Uvijek je bolje raditi na mijenjanju svijesti ljudi (nije li to pomalo ispiranje mozga?), ali na neke (mnoge?) samo kazne djeluju.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la Sandokan » 11 vel 2012 19:42

To je također istina, ali one djeluju uglavnom samo na sirotinju. Ovdje kod nas se snijeg oduvijek čisti da netko ne pljusne po njemu. Ne znam je li netko uopće i znao za propis. Po tom iskustvu, malo bi trebalo da se stvar poboljša. Žalostan je taj izostanak komunikacije.
Sandokan

PostPostao/la BunnyRabbit » 11 vel 2012 20:08

Sandokan je napisao/la:To je također istina, ali one djeluju uglavnom samo na sirotinju. Ovdje kod nas se snijeg oduvijek čisti da netko ne pljusne po njemu. Ne znam je li netko uopće i znao za propis. Po tom iskustvu, malo bi trebalo da se stvar poboljša. Žalostan je taj izostanak komunikacije.

Ne slazem se bas... Taj zakon stoji i nepromijenjen je vec jako dugo, i svake godine se u vijestima podsjeca ljude da moraju pocistit makar to vec znaju; i da se sad na informiranje spiska par miliona kuna (a ima boljih namjena) mislim da je pretjerano.
U ovoj drzavi je vecina (cast izuzecima) previse komotna i treba ih kaznajvat. Po meni cak su kazne i preblage; ne mislim na snjeg nego opcenito, a pogotovo na promet jer se tu najvise vidi kultura ljudi.
Sorry ako sam preostar, ali ja vec par godina razmisljam da odselim odavde, i to ne zbog para, politike, klime ili cega vec. Nego samo zbog ljudi koji tu zive, jednostavno nemam se vise snage natjeravat sa razrnoraznim genijalcima kojima je jedina preokupacija pljuvat po svemu sta se desava i trazit rupe u zakonu samo da njima bude komotnije...

Oh.. Now I feel better. :oops:
BunnyRabbit

PostPostao/la Sandokan » 12 vel 2012 12:02

Po meni su novčane kazne općenito glupost, jer pogađaju samo siromašne, dok oni koji imaju više žele još više "reda", koji će opet pogađat druge. Smislena kazna bi bila razdoblje društvenog rada, pa bi sve jednako pogađala. Osim, naravno, one najmoćnije koje je teško kaznit. Vidi, netko nemoćnoj bakici susjedi svako jutro donese stvari iz trgovine. To nije teško, jer joj je penzija malecka pa malo i kupuje. Sad padne snijeg, pa mora ili umrijet s lopatom u ruci, ili slomit kuk koji nikad neće zarasti, oprostit se od penzije ili moljakat da joj to netko očisti. Jer zakon boli patka za nju. Novčane kazne odgovaraju bogatima jer ih izuzimaju od odgovornosti.
I u prometu isto: dobrovolljni rad, pa oni koji se kurče sa ferarijima neka snose istu odgovornost kao i oni koji se voze u polukarjolama.

BunnyRabbit je napisao/la: ja vec par godina razmisljam da odselim odavde, i to ne zbog para, politike, klime ili cega vec. Nego samo zbog ljudi koji tu zive, jednostavno nemam se vise snage natjeravat sa razrnoraznim genijalcima kojima je jedina preokupacija pljuvat po svemu sta se desava i trazit rupe u zakonu samo da njima bude komotnije...

Imaš za to još malo vremena, dok nismo i službeno u EU. Kad uđemo, sedam godina nećeš moć u druge evropske zemllje, ako si na njih mislio :mrgreen:
Sandokan

PostPostao/la BunnyRabbit » 12 vel 2012 12:45

Sandokan je napisao/la:Po meni su novčane kazne općenito glupost, jer pogađaju samo siromašne, dok oni koji imaju više žele još više "reda", koji će opet pogađat druge. Smislena kazna bi bila razdoblje društvenog rada, pa bi sve jednako pogađala. Osim, naravno, one najmoćnije koje je teško kaznit. Vidi, netko nemoćnoj bakici susjedi svako jutro donese stvari iz trgovine. To nije teško, jer joj je penzija malecka pa malo i kupuje. Sad padne snijeg, pa mora ili umrijet s lopatom u ruci, ili slomit kuk koji nikad neće zarasti, oprostit se od penzije ili moljakat da joj to netko očisti. Jer zakon boli patka za nju. Novčane kazne odgovaraju bogatima jer ih izuzimaju od odgovornosti.
I u prometu isto: dobrovolljni rad, pa oni koji se kurče sa ferarijima neka snose istu odgovornost kao i oni koji se voze u polukarjolama.

To je druga situacija, makar je kod nas realno veca vjerovatnost da ce nekakva bakica ic cistit neko prosjecan radno sposoban gradanin.Jer ona nije u stanju, ali ima radne navike koje je tjeraju za razliku od danasnje gospode...

A sta se kazni tice, u prometu treba oduzimat vozila... Tri puta nepropisno parkiras? auto na aukciju. pa da vidimo dali ce ekipa pazit di staje...
Ili ovi koji se prave pametni, pa kad im zazvoni mobitel upale sva cetri i stanu nasred ceste a bogami i raskrsca i telefoniraju. Takve ima da pauk nosi i njih i auto, ali ne... oni su svi ponosni da su **** zakon.

Da znas koliko likova ja cujem kako se zale i pljuju po policiji da sta su ih zaustavili a vozili su po 100 u naseljenom mjestu i sl.. a jos im neznam na koju foru te zalbe prolaze...

Sandokan je napisao/la:Imaš za to još malo vremena, dok nismo i službeno u EU. Kad uđemo, sedam godina nećeš moć u druge evropske zemllje, ako si na njih mislio :mrgreen:

Ima nacina.. ;)
BunnyRabbit

PostPostao/la Sandokan » 12 vel 2012 20:57

A vidiš, ja znam ljude koji šute i plaćaju. Ili traže nekog tko će ih izvući, a nema nikog. Jbg, ovo je zemlja različitih svjetova. Da, istina je.
Sandokan

PostPostao/la naturizam » 14 vel 2012 21:45

Moram reći da se meni isto ne sviđa represivni pristup. Slažem se, ljudi su stoka kod nas, od prometa na dalje, čišćenje snijega je samo mala stvar. Ipak ne bih volio živjet u policijskoj državi, a nekad mi se čini da ovo lliči na to.
Kako promijeniti mentalitet ljudi? Teško, konstantnom edukacijom, uz primjerene kazne (ne znam koje su to), i to će trajati duuugo... par generacija.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 14 vel 2012 22:12

naturizam je napisao/la:Kako promijeniti mentalitet ljudi? Teško, konstantnom edukacijom, uz primjerene kazne (ne znam koje su to), i to će trajati duuugo... par generacija.

Ako ne i duže...
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la BunnyRabbit » 14 vel 2012 23:49

CroNat je napisao/la:
naturizam je napisao/la:Kako promijeniti mentalitet ljudi? Teško, konstantnom edukacijom, uz primjerene kazne (ne znam koje su to), i to će trajati duuugo... par generacija.

Ako ne i duže...

Sumnjam. Jer odugovlacenjem i preblagim kaznama (i lakim izbjegavanjem istih) dolazi do toga da oni koji se pridrzavaju zakona ga pocinju krsiti jer vide da su jedine budale koje se toga drze. Jer svakim danom je ocito kako iz medija tako i iz svakodnevnog zivota da sta se manje pridrzavas zakona to gore prolazis.

Ne mislim da bi trebala biti policijska drrzava, ali trentutacno policija ima maltene nikakve ovlasti. Apsurdno je da policajac koji se zatekne na licu mjesta nemoze reagirati ako je npr iz "temeljne" a situacija se odnosi na promet i u nadleznosti je prometne - moze samo zvat kolege.

Uzmi primjer UK (di policija uopce ne nosi vatreno oruzje) ili njemacke. Nijednu nebi nazvao policijskom drzavom, ali napravi nekakav prekrsaj ima da te dobro opale po djepu u najmanju ruku. Priznajem britanci sad naveliko pretjeruju s kamerama, ali to je druga prica.
BunnyRabbit

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sve ostalo

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.