[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Podivljalo sunce
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Podivljalo sunce

Teme koje nisu pokrivene forumima iznad.

Re: Podivljalo sunce

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 20:36

Moja je također osjetljiva, zbog toga sam i pokrenuo temu. Sumnjičav sam, kako prema kremama, tako i prema suncu.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39
Spol: Muški

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 20:40

Mounir je napisao/la:*ispricavam se, ono je trebalo biti Sandokan a ne Sandorn. Gledam neki preparat na kojem pise Sandorn, pa me to omelo :)

Imaš link "Uredi" uz svoj post, pa ga poslije možeš ispraviti.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la naturizam » 10 srp 2011 21:13

Da, moram priznat da sam ipak pod utjecajem te propagande i da prilično pazim na kreme i sunčane naočale. S druge strane, kad sam na moru, ne da mi se biti u zatvorenom toliko vremena, izležavam se u hladovini i tako uglavnom proveden cijeli dan, plaža mora imati hlad a uvijek imam i debeli suncobran spreman.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la Mounir » 10 srp 2011 23:06

Ja sam tip koji voli uvijek hodati ili biti stalno u vodi... tako da za mene hlad ne znaci nista... da ponovim, najbolje mi je iskustvo bilo kada sam pored zastite ''spolja'', unio zastitu ''iznutra'' u vidu vitamina, i to bar mjesec dana pred izlaganje suncu...
Mounir
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

PostPostao/la Sandokan » 11 srp 2011 23:19

Cro Nat, pogrešno pretpostavljaš da znam engleski.
Sandokan

PostPostao/la Sandokan » 11 srp 2011 23:27

Mounir je napisao/la:Sandorn, ja znam ljude koji su upropastili vid igrajuci se i ne cuvajuci se od sunca. Bio je onaj slucaj prije koju godinu, na plazi je momak zaspao, na suncu, i nakon nekoliko sati probudio se trajno ostecenih ociju. Kasnije se ispostavilo da mu sunce, i pored toga sto su mu oci bile zatvorene, sprzilo organ vida. Neka svatko odluci kako zeli, ali ja se doista ne usudjujem izaci vani bez suncanih naocala, i kada ih kupujem, vodim racuna da budu kvalitetne.
A sto se tice solarne yoge koju spominjes, mislim da posebno sa tim treba biti obazriv. Radi se o uvjezbanosti koja se stice godinama, uz velike napore, i ne moze se izvoditi tijekom dana vec samo kada sunce izlazi i zalazi, bos na tlu, i to u predjelima gdje nema planina...
Kuzim ja Vas da treba biti obazriv, ali to zavisi od koze. Moja ja osjetljiva, ako nesto ne stavim, moja koza bude sprzena. To je tako... E sada lako je onima pricati koji mogu bez brige ici na sunce i filozofirati los-nelos preparat, imam takve frendove, uvijek mogu ici na sunce, i nista im ne bude. Kvalitetan preparat glavu cuva! Kao sto rekoh, neka svatkko bira po vlastitim nazorima... npr ja nikad necu kupiti preparat koji je testiran na zivotinjama...

Znam ja čovjeka koji je zeznuo oči, ne zauvijek ali dugotrajno, baš solarnom jogom. Jer je to radio u vrijeme kad se o tome nije znalo skoro ništa. Da, to se stječe dugotrajnom vježbom. To isto vrijedi i za kožu. Iako su kreme komikalije koje ulaze u krvotok, za neke su neizbježne, naravno. Ja sam se snašao da ih ne moram koristit, ali ne mora svako tako radit. Jedino sam primjetio da se ljudi bjesomučno mažu i kad već naveliko pocrne. Nekad s razlogom, ako je posebno jako sunce, a nekad bez. Pa eto, u skladu sa svojim stavom, ja sam se naučio sunčat bez njih, u bilo koje doba.
Sandokan

PostPostao/la Mounir » 12 srp 2011 02:49

Sandokan, pa lako je vama sa takvom kozom ne koristiti kreme... vidio bi ti da si neki osjetljivko... :)

A ovo za solarnu jogu, u biti zvuci to privlacno, jer je to metoda koja, kazu, lijeci sve bolesti i donosi dusevni mir... tko bi odolio... ma kako god okrenes, nista bez rada na sebi!
Mounir

PostPostao/la Sandokan » 12 srp 2011 21:22

Mounir je napisao/la:Sandokan, pa lako je vama sa takvom kozom ne koristiti kreme...

O, ne, daleko od toga. Svijetlije sam ja puti. Ako samo malo zeznem, izgorio bih kao na roštilju. Stvarno moram pazit. Negdje sam napisao da sad mogu bit na najjačem suncu čitav dan bez prestanka. Danas sam upravo i bio. Ali ja se ni tokom zimskih mjeseci nisam potpuno prestao izlagat suncu. Zato sam ljeto dočekao super spreman.
Sandokan

PostPostao/la CroNat » 13 srp 2011 01:01

Sandokan je napisao/la:Cro Nat, pogrešno pretpostavljaš da znam engleski.

A sori, to sam copy-paste s jedne stranice. A što se tiče linka kojeg sam objavio, tamo se može pročitati o tome kako među znanstvenicima i liječnicima postoji puno nejasnoća oko krema za sunčanje, od toga koliko one zapravo štite do toga jesu li štetne, pa čak i u smislu da kod nekih ljudi te kreme mogu povećati rizik od melanoma. Neka istraživanja kazuju da čak i oblik vitamina A kojeg sadrže mnoge kreme za sunčanje zapravo pospješuje razvoj nekih oblika tumora kože. Kažu da danas na tržištu ne postoji potpuno neškodljive kreme za sunčanje, a najbolje su one na bazi minerala (cink, titan). Svakako treba izbjegavati one koje sadrže oxybenzone ili 4-MBC.

Opći zaključak te stranice je kreme za sunčanje ne treba sasvim izbaciti, ali da i s njima treba oprezno odn. ne koristiti ih pretjerano. Najbolja zaštita je odjeća, debela hladovina i izbjegavanje najjačeg sunca.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la Sandokan » 13 srp 2011 09:30

Ma da, tu smo negdje. Ne kažem da će se netko srušit mrtav ako se namaže kremom, ali unosit nešto neprirodno u krvotok (kroz kožu) sigurno ne koristi zdravlju. Zato, tko nije već pocrnio, dobro je imat pri ruci kremu, ali koristit samo ako se baš mora.
Sandokan

Prethodna

Natrag na Sve ostalo

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.