[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Hello... :)
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Hello... :)

Uvijeti korištenja, važne obavijesti, novosti, pitanja i prijedlozi vezano uz ovaj forum.

Hello... :)

PostPostao/la BunnyRabbit » 12 ožu 2011 15:47

Pozdrav,
Pulezan, 24 godine, sretno zauzet.
Cura i ja smo (sluzbeno) naturisti 2-3 godine. Inace smo aktivni na jednom drugom međunarodnom forumu.
Bacio sam oko vec vise puta na ovaj forum, ali nikako da zazivi... :(
Dali smo mi toliko suzdrzani po pitanju pricanja o naturizmu/nudizmu? ili je stvatno tako lose zastupljen kod mladih generacija u nas?
BunnyRabbit
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Spol: Muški

Re: Hello... :)

PostPostao/la naturizam » 12 ožu 2011 21:59

Bok,

Pretpostavljam da ste vi oni koji na fejsu imaju stranicu za pulske nudiste?

Cini mi se da nas je zasada premalo za neku posebno zivost na forumu, ali evo, nas par se trudimo i odgovaramo na postove... Meni bi osobno bilo draze da se o naturizmu, nudizmu i srodnim stvarima razglaba ovdje nego na npr forum-hr-u gdje je u svakoj temi makar 50% totalno zalutalih...
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la BunnyRabbit » 13 ožu 2011 01:28

:)

Istina, ali treba se raspravljat i na "javnim" forumima. Tim vise sta mediji (a s time i ljudi) kod nas prave senzaciju cim nekome padne naramenica a kamoli topless ili natiurizam. A nazalost puno ljudi percipira naturiste kao neku vrstu perverznjaka. :(

Ali svakako nedostaje mjesto gdje bi se hrvatski naturisti mogli okupljati, a oni koji ce to tek postati dobiti prave informacije od pravih ljudi. Tj, mjesto postoji, na njemu smo :) samo nije JOŠ prepoznato. :)
BunnyRabbit

PostPostao/la naturizam » 13 ožu 2011 03:13

Slažem se. Zato, sto više linkova međusobno na stranice, lagano se reklamirati, biti ažuran, pisati što više, to je ono što možemo relativno lako napraviti za popularizaciju....
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la BunnyRabbit » 13 ožu 2011 14:38

Točno. I jos jedna sitnica koju sam sada primjetio. Na cronatur.com NEMA linka na forum. A apsurdno je očekivati da nekakav prosjecan korisnik pamti i dodaje /forum na url.
U najboljem slucaju zapamtit ce cronatur.com to ukucat i onda vise nece imat link na forum, tj. imat ce na eng forum. Dok ce u praksi najcesce kucat samo cronatur u google pa kliktat dalje...
Također, nebi mozda bilo lose pokusat stupit u kontakt sa DNH i pokusat da oni linkaju forum sa sajta i prosljede clanovima. Obzirom da DNH jedva da ima sajt a kamo li forum, a ovo izgleda kao dosta ozbiljno odraden posao i ima dobru perspektivu da postane "centralno" online-social mjesto hrvatskog naturizma.
BunnyRabbit

PostPostao/la naturizam » 13 ožu 2011 17:47

BunnyRabbit je napisao/la:Točno. I jos jedna sitnica koju sam sada primjetio. Na cronatur.com NEMA linka na forum. A apsurdno je očekivati da nekakav prosjecan korisnik pamti i dodaje /forum na url.
U najboljem slucaju zapamtit ce cronatur.com to ukucat i onda vise nece imat link na forum, tj. imat ce na eng forum. Dok ce u praksi najcesce kucat samo cronatur u google pa kliktat dalje...

Imas link tamo na pocetnoj stranici, ali nije bas vidjljiv... ali kako to nije moj sajt, ostavit cu adminu sajta neka on objasni ako ima potrebu :)

BunnyRabbit je napisao/la:Također, nebi mozda bilo lose pokusat stupit u kontakt sa DNH i pokusat da oni linkaju forum sa sajta i prosljede clanovima. Obzirom da DNH jedva da ima sajt a kamo li forum, a ovo izgleda kao dosta ozbiljno odraden posao i ima dobru perspektivu da postane "centralno" online-social mjesto hrvatskog naturizma.

Nazalost, ja sam izgubio vjeru u DNH sto se interneta tice... kad sam prvi put napravio svoju stranicu (ovu iz siga), slao sam im molbu da mi jave ako sam nesto krivo napisao i da stave link na svoju stranicu, ali ni rijeci nisam dobio, niti je link ikad postavljen tamo... to je bilo u ljeto 2009, btw...
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 14 ožu 2011 01:17

Pa ovako, ovaj forum je napravljen kao neka vrsta probe, da vidim hoće li biti interesa. Na starom engleskom forumu, na koji vodi link s glavnog site-a, postoji vidljivo istaknut link na ovaj forum. Bio sam malo sumnjičav jer je aktivnost domaćih ljudi na starom forumu bio zanemariv, iako je postojao hrvatski dio. Istina, taj stari forum je prilično jednostavan i neprivlačan, pa je možda i to ljude odbijalo. Cijeli Cronatur.com je prilično zastario i trebalo bi mu osvježenje. Možda jednog dana. Iako i na cronatur.com naslovnici postoji link na ovaj forum, prihvaćam kritiku.
Bavim se mišlju da u potpunosti ukinem stari engleski forum i jednostavno sve preusmjerim ovamo, čak sam ovdje već i uključio jedan manji dio za engleskogovoreće posjetitelje. Od toga me odbija pomisao da će vjerojatno opet više aktivnosti biti u engleskom nego hrvatskom dijelu foruma.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la CroNat » 14 ožu 2011 01:18

E da, tješim se da svi oni koji naturizam zanima lako mogu pronaći forum i preko http://sites.google.com/site/naturizam/ :D
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la BunnyRabbit » 17 ožu 2011 18:18

naturizam je napisao/la:Nazalost, ja sam izgubio vjeru u DNH sto se interneta tice... kad sam prvi put napravio svoju stranicu (ovu iz siga), slao sam im molbu da mi jave ako sam nesto krivo napisao i da stave link na svoju stranicu, ali ni rijeci nisam dobio, niti je link ikad postavljen tamo... to je bilo u ljeto 2009, btw...

Meni je DNH apsolutno opskuran. Osim susreta Alpe-Adrija, (navodne) "naturističke saune" u Zg i ubiranja članarine za INF iskaznice DNH ne postoji; osim rijetkih (!) pojavljivanja u medijima (a i to kako najcesce izgleda, na inicijativu novinara).
U drugim zemljama se barem trude koliko toliko popularizirati naturizam, omoguciti druzenje i sl.
Da ne ispadne da lupam u prazno, relativno jednostavni projekti koje bi DNH mogao realizirati je obiljezavanje naturistickih plaza. U hrv postoji jako puno plaza za koje i domaci i strani gosti znaju da su fkk ali nisu nikako obiljezene. A u dogovoru sa opcinama i gradovima je moguce za pojedine od tih plaza izraditi i postaviti ploce. Za niti jednu opcinu izrada i postavljanje ploca za nekoliko plaza nije prevelik trosak, a DNH moze izdati i distribuirati vodic o naturizmu u hrv, sa popisom tih plaza i osnovnim informacijama. Kompletno izdavanje vodica bi moglo "pokriti" nekoliko oglasa za kampove i/ili hotele.

Zasto se ne organizira jedom tjedno/mjesecno kupanje na bazenu u vecim gradovima za clanove DNH? Ili nekakvo drugo druzenje?

CroNat je napisao/la:Pa ovako, ovaj forum je napravljen kao neka vrsta probe, da vidim hoće li biti interesa. Na starom engleskom forumu, na koji vodi link s glavnog site-a, postoji vidljivo istaknut link na ovaj forum. Bio sam malo sumnjičav jer je aktivnost domaćih ljudi na starom forumu bio zanemariv, iako je postojao hrvatski dio. Istina, taj stari forum je prilično jednostavan i neprivlačan, pa je možda i to ljude odbijalo. Cijeli Cronatur.com je prilično zastario i trebalo bi mu osvježenje. Možda jednog dana. Iako i na cronatur.com naslovnici postoji link na ovaj forum, prihvaćam kritiku.

CroNat je napisao/la:E da, tješim se da svi oni koji naturizam zanima lako mogu pronaći forum i preko http://sites.google.com/site/naturizam/ :D

Kako mi je Internet dio struke, vjeruj mi savrsen web projekt moze propasti samo ako ima nekoliko slova vise u imenu pa je neprakticno za tipkati, a kamo li naci forum preko nekog drugog site-a.
Iskreno, ja sam link na forum sa glavnog site-a nasao iz 3. pokusaja (a znao sam da mora postojati negdje) Forum nije info stranica, on mora biti lako dostupan i vidljiv, da korisnik lako pristupa forumu. Cilj je da se korisnici vracaju, i dolaze kada god imaju slobodnog vremena, a ne da im treba 5 min da uopce nadju forum.
Nemoj nikada zaboraviti da mali udio korisnika koristi bookmarke, a da jako velik broj korisnika stranice trazi preko google-a (npr upisu u google net hr ili net.hr umjesto da to isto pisu u address bar).
Dva foruma zbunjuju korisnike. Bolje jedan forum sa dvije "zone" (en i hr) nego dva potpuno odvojena foruma.
Takoder, cronatur je prenisko rangiran na google-u 5. stranica sa "naturizam hrvatska", sa "naturizam" nije na prvih 5 stranica, sa "naturizam forum" je na 2.
Neznam koji je tvoj "razlog" otvaranja site-a (financijski ili popularizacija naturizma), ali ako ti nije cilj da site ima "apsolutno komercijalni stih" vjerujem da bi se moglo jako puno napraviti, i da bi se DNH isplatila suradnja sa Cronatur.com (u vidu prepustanja, foruma, vodica kroz hrv naturizam (pogotovo za strance) a da se oni posvete "operativnoj" promociji naturizma u hr.) Tim vise sta su oni uspjesno dokazali da nemaju nikakvog sluha za elektronicke medije i komunikaciju.

Sorry, ako sam bio preostar. :) Nije namjerno samo zelim pomoci. :ugeek:
BunnyRabbit

PostPostao/la CroNat » 19 ožu 2011 15:36

Premjestio sma ovu temu iz Predstavite se jer je diskusija otišla u nekom drugom smjeru.

BunnyRabbit je napisao/la:Sorry, ako sam bio preostar. :) Nije namjerno samo zelim pomoci. :ugeek:

Sve OK, kritike su na mjestu.

BunnyRabbit je napisao/la:Kako mi je Internet dio struke, vjeruj mi savrsen web projekt moze propasti samo ako ima nekoliko slova vise u imenu pa je neprakticno za tipkati, a kamo li naci forum preko nekog drugog site-a.
Iskreno, ja sam link na forum sa glavnog site-a nasao iz 3. pokusaja (a znao sam da mora postojati negdje)

Nadam se da ćeš sada lakše pronaći forum, kao i svi drugi :).

BunnyRabbit je napisao/la:Dva foruma zbunjuju korisnike. Bolje jedan forum sa dvije "zone" (en i hr) nego dva potpuno odvojena foruma.

Evo, i to je sada promjenjeno. Ako nisam najbolji administrator ikada, koji ispunjava sve želje članova, onda ne znam tko je.

BunnyRabbit je napisao/la:Takoder, cronatur je prenisko rangiran na google-u 5. stranica sa "naturizam hrvatska", sa "naturizam" nije na prvih 5 stranica, sa "naturizam forum" je na 2.

Kako je site na engleskom, teško da može biti bolje rangiran za ključne riječi na hrvatskom. Recimo, za "naturism croatia" je prvi, a za "naturism" je treći (izvor: http://www.rankchecker.net). Znam da to domaćim ljudima ne znači puno, ali site je originalno bio i namijenjen strancima.

BunnyRabbit je napisao/la:Neznam koji je tvoj "razlog" otvaranja site-a (financijski ili popularizacija naturizma), ali ako ti nije cilj da site ima "apsolutno komercijalni stih" vjerujem da bi se moglo jako puno napraviti,

Razlog je bila popluarizacija naturizma. Site postoji preko deset godina. Ispočetka je bio na besplatnoj domeni, a od 2000. je na cronatur.com. Sve to vrijeme hosting plaćam iz svog džepa. Nije to neki veliki iznos, ali svejedno. Ako komercijalni štih znači reklame, OK. Moja namjera je bila barem djelomično pokriti cijenu hostanja. Koliko je to uspješno, nemam pojma. Koliko mi je do toga zapravo stalo, pokazuju i reklame koje se valjda godinama nisu mijenjale. Uglavnom, ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neki ček.
Da je site amaterski, da je sada potpuno zastario (tehnički, vizualno, pa i sadržajno) i da bi se na njemu puno moglo napraviti, to mi je jasno. Zadnji neki "redizajn" bio je 2003. Iskreno, nemam više puno živaca, vremena i volje za tako nešto. Možda jednog dana. Najveći je problem u tome što ja nisam nikakav programer, cijeli site je napravljen u čistom HTML-u. Ideja kako bi site trebao izgledati ne nedostaje, ali preduvjet za tako nešto je dobro prilagođen CMS, što ja ne znam napraviti, a i ne da mi se plaćati nekome nekoliko tisuća kuna da mi to napravi. Tamo neka Joomla i slične stvari me ne zanimaju, jer ako bih se upustio u tako nešto, onda bih htio da to zaista bude profi, od dizajna do funkcionalnosti. Rekoh, možda jednog dana.

BunnyRabbit je napisao/la: i da bi se DNH isplatila suradnja sa Cronatur.com (u vidu prepustanja, foruma, vodica kroz hrv naturizam (pogotovo za strace) a da se oni posvete "operativnoj" promociji naturizma u hr.) Tim vise sta su oni uspjesno dokazali da nemaju nikakvog sluha za elektronicke medije i komunikaciju.

Nemoj zaboraviti http://sites.google.com/site/naturizam/ koji je na Google-u rangiran prvi za "naturizam" i gdje se mogu zaista naći odlične informacije na hrvatskom jeziku.

Hvala na svim prijedlozima i kritikama.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Sljedeća

Natrag na Novosti, pitanja i prijedlozi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.