[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Hello... :)
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Hello... :)

Uvijeti korištenja, važne obavijesti, novosti, pitanja i prijedlozi vezano uz ovaj forum.

Re: Hello... :)

PostPostao/la naturizam » 20 ožu 2011 16:51

BunnyRabbit je napisao/la:
naturizam je napisao/la:Nazalost, ja sam izgubio vjeru u DNH sto se interneta tice... kad sam prvi put napravio svoju stranicu (ovu iz siga), slao sam im molbu da mi jave ako sam nesto krivo napisao i da stave link na svoju stranicu, ali ni rijeci nisam dobio, niti je link ikad postavljen tamo... to je bilo u ljeto 2009, btw...

Meni je DNH apsolutno opskuran. Osim susreta Alpe-Adrija, (navodne) "naturističke saune" u Zg i ubiranja članarine za INF iskaznice DNH ne postoji; osim rijetkih (!) pojavljivanja u medijima (a i to kako najcesce izgleda, na inicijativu novinara).
U drugim zemljama se barem trude koliko toliko popularizirati naturizam, omoguciti druzenje i sl.
Da ne ispadne da lupam u prazno, relativno jednostavni projekti koje bi DNH mogao realizirati je obiljezavanje naturistickih plaza. U hrv postoji jako puno plaza za koje i domaci i strani gosti znaju da su fkk ali nisu nikako obiljezene. A u dogovoru sa opcinama i gradovima je moguce za pojedine od tih plaza izraditi i postaviti ploce. Za niti jednu opcinu izrada i postavljanje ploca za nekoliko plaza nije prevelik trosak, a DNH moze izdati i distribuirati vodic o naturizmu u hrv, sa popisom tih plaza i osnovnim informacijama. Kompletno izdavanje vodica bi moglo "pokriti" nekoliko oglasa za kampove i/ili hotele.

Zasto se ne organizira jedom tjedno/mjesecno kupanje na bazenu u vecim gradovima za clanove DNH? Ili nekakvo drugo druzenje?

Slazem se s ovim. Nisam clan DNH, ne treba mi iskaznica jer ljetujem po "klasicnim" mjestima i koristim manje-vise poznate naturisticke plaze, i ovako iz vanjske perspektive, nemam dojam da DNH radi bilo sto za popularizaciju naturizma. Ne znam da li se radi o nezainteresiranosti, malom broju clanova, nesposobnosti ili sto? Ovako se cini da je DNH neko tajno drustvo... skroz sam popizdio na objavu na fejsu o naturistickoj sauni, bez ikakvih detalja i naravno, na dnh stranicama sam jedva nasao gdje to postoji.

Mozda treba svjeza krv u drustvu naturista? Ili jos jedno drustvo naturista? :)
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

Spol: Muški

PostPostao/la naturizam » 20 ožu 2011 17:03

BunnyRabbit je napisao/la:
CroNat je napisao/la:E da, tješim se da svi oni koji naturizam zanima lako mogu pronaći forum i preko http://sites.google.com/site/naturizam/ :D

Kako mi je Internet dio struke, vjeruj mi savrsen web projekt moze propasti samo ako ima nekoliko slova vise u imenu pa je neprakticno za tipkati, a kamo li naci forum preko nekog drugog site-a.

Meni je informatika opcenito struka, i slazem se i s ovim. Razmisljam za ovaj sajt kupiti neku jednostavnu domenu, vidjet cemo.. ovako mozes doci do sajta samo preko googlea.

Napravio sam ju jer tada nije bilo nijedne stranice na nasem jeziku koja bi pokrivala ove teme, uvod u naturizam, kao staticnu, bez neke velike namjere za stalnim osvjezavanjem. Otud i najjednostavniji besplatan hosting na googleu. Tu i tamo odgovorim na poneki mail koji dobijem i stavi neki novi link. Moram priznat da sam se iznenadio kad je cronat admin napisao da je prva na trazilici :)

U cilju popularizacije naturizma, mislim da je dobro da ima sto vise sajtova o tome, da imamo linkove jedni na druge, i nadam se da cemo s vremeno postici podizanje svijesti... naravno, to je samo dio svega sto bi se moglo napraviti...
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la BunnyRabbit » 20 ožu 2011 21:07

CroNat je napisao/la:Evo, i to je sada promjenjeno. Ako nisam najbolji administrator ikada, koji ispunjava sve želje članova, onda ne znam tko je.

Thumbs up. :)

CroNat je napisao/la:Kako je site na engleskom, teško da može biti bolje rangiran za ključne riječi na hrvatskom. Recimo, za "naturism croatia" je prvi, a za "naturism" je treći (izvor: http://www.rankchecker.net). Znam da to domaćim ljudima ne znači puno, ali site je originalno bio i namijenjen strancima.

Slazem se. Ali...

naturizam je napisao/la:Razmisljam za ovaj sajt kupiti neku jednostavnu domenu, vidjet cemo.. ovako mozes doci do sajta samo preko googlea.

naturizam je napisao/la:U cilju popularizacije naturizma, mislim da je dobro da ima sto vise sajtova o tome, da imamo linkove jedni na druge, i nadam se da cemo s vremeno postici podizanje svijesti... naravno, to je samo dio svega sto bi se moglo napraviti...

... neznam kakva su vasa stajalista. Ali mislim da nebi bilo lose rjesenje udruzivanje ova dva projeka u jedan. Naturizam na svojem sajtu ima dobre tekstove, a Cronatur.com je vec relativno afirmirana stranica, sa podacima o plazama i naturizmu u hrvatskoj. Mislim da informacije sa obje stranice zajedno cine jednu sasvim lijepu cjelinu, i kada bi se skupile na jedno mjesto i prevele i na hr i eng, bio bi jedan odlican, cjelovit i koristan site kako za turiste tako i za nase ljude. A dalo bi se tu ubacit jos pokoj fancy feature.

CroNat je napisao/la:Razlog je bila popluarizacija naturizma. Site postoji preko deset godina. Ispočetka je bio na besplatnoj domeni, a od 2000. je na cronatur.com. Sve to vrijeme hosting plaćam iz svog džepa. Nije to neki veliki iznos, ali svejedno. Ako komercijalni štih znači reklame, OK. Moja namjera je bila barem djelomično pokriti cijenu hostanja. Koliko je to uspješno, nemam pojma. Koliko mi je do toga zapravo stalo, pokazuju i reklame koje se valjda godinama nisu mijenjale. Uglavnom, ne sjećam se kada sam zadnji put dobio neki ček.

Morao sam pitat. :) Nisam po alexi nasao tocan broj visitora a zanimalo me da nije komercijalan jer...

CroNat je napisao/la:Da je site amaterski, da je sada potpuno zastario (tehnički, vizualno, pa i sadržajno) i da bi se na njemu puno moglo napraviti, to mi je jasno. Zadnji neki "redizajn" bio je 2003. Iskreno, nemam više puno živaca, vremena i volje za tako nešto. Možda jednog dana. Najveći je problem u tome što ja nisam nikakav programer, cijeli site je napravljen u čistom HTML-u. Ideja kako bi site trebao izgledati ne nedostaje, ali preduvjet za tako nešto je dobro prilagođen CMS, što ja ne znam napraviti, a i ne da mi se plaćati nekome nekoliko tisuća kuna da mi to napravi. Tamo neka Joomla i slične stvari me ne zanimaju, jer ako bih se upustio u tako nešto, onda bih htio da to zaista bude profi, od dizajna do funkcionalnosti. Rekoh, možda jednog dana.

... sam spreman odvojiti nesto vremena i odraditi (mozda cak kompletan) programerski dio posla, ukoliko se dogovorimo. :) Nazalost, (sa moje strane) to nije moguce trenutacno (previse otvorenih projekata) ali mislim da bi se to moglo kvalitetno odradit u skorijoj buducnosti.

naturizam je napisao/la:Slazem se s ovim. Nisam clan DNH, ne treba mi iskaznica jer ljetujem po "klasicnim" mjestima i koristim manje-vise poznate naturisticke plaze, i ovako iz vanjske perspektive, nemam dojam da DNH radi bilo sto za popularizaciju naturizma. Ne znam da li se radi o nezainteresiranosti, malom broju clanova, nesposobnosti ili sto? Ovako se cini da je DNH neko tajno drustvo... skroz sam popizdio na objavu na fejsu o naturistickoj sauni, bez ikakvih detalja i naravno, na dnh stranicama sam jedva nasao gdje to postoji.

Mozda treba svjeza krv u drustvu naturista? Ili jos jedno drustvo naturista? :)

Je, vidio sam to jos prije. I jos par tvojih postova koje su uredno odignorirali. Neznam koji je njihov interes, ali bi stvarno volio saznat. Nazalost svjezu krv nekako sumnjam da ce dobit s takvom komunikacijom, a novo drustvo nije mogucnost obzirom da je DNH vec prepoznata krovna organizacijia za hr pod INF, tim vise sto nas je uvjetno receno malo a jos ako se pocnemo dijelit i borit medusobno moze biti samo na nasu stetu.
Ja se tjesim da je problem "samo" u nedostatku sposobnih kadrova koji su u mogucnosti odraditi kvalitetan PR i organizaciju nekih novih aktivnosti.

BTW mislim da je ove godine u spanjolskoj ili francuskoj "slet" za mlade clanove INF (mladje od 35 mislim). Naravno to smo doznali na drugom forumu kada nas je par ljudi pitalo dali idemo. Na stranici DNH naravno niti rijeci o tome. :(
BunnyRabbit
Reg. korisnik(ca) / Reg. user
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

PostPostao/la CroNat » 21 ožu 2011 11:35

BunnyRabbit je napisao/la:... neznam kakva su vasa stajalista. Ali mislim da nebi bilo lose rjesenje udruzivanje ova dva projeka u jedan.

Dobra ideja.

BunnyRabbit je napisao/la:... sam spreman odvojiti nesto vremena i odraditi (mozda cak kompletan) programerski dio posla, ukoliko se dogovorimo. :) Nazalost, (sa moje strane) to nije moguce trenutacno (previse otvorenih projekata) ali mislim da bi se to moglo kvalitetno odradit u skorijoj buducnosti.

Odlično. Nije žurba.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

Prethodna

Natrag na Novosti, pitanja i prijedlozi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.