[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Nudizam i naturizam u filmovima i tv serijama
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Nudizam i naturizam u filmovima i tv serijama

Naturizam / nudizam / FKK u kulturi, umjetnosti, pop-kulturi, medijima...

Nudizam i naturizam u filmovima i tv serijama

PostPostao/la naturizam » 20 vel 2012 21:12

Evo jedne teme gdje možemo postati filmove ili tv serije/epizode tv serija kojima je glavna ili sporedna tema nudizam, naravno prikazan u pozitivnom kontekstu, gdje se ne radi o ekploataciji golotinje (recimo napad zombija na nudistički kamp je takav negativni primjer).

Za početak, nešto što sam gledao. Tv serija Going to California, o dvojici likova koji valjda cijelu sezonu putuju u kaliforniju, ima jednu epizodu, Naked and the Nude, koja se bavi odnosima dvaju grupacija u nudističkom resortu, ali tu je i njihovo osobno privikavanje na nudizam. Meni nije bilo loše. Proguglajte.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

Spol: Muški

Re: Nudizam i naturizam u filmovima i tv serijama

PostPostao/la naturizam » 20 vel 2012 21:16

E, a ovo je skroz dobar film koji pokazuje naturizam u pravom svjetlu, čini mi se jedan od rijetkih u posljednje vrijeme, makar koliko sam vidio - Act Naturally. Nažalost nisam ga gledao, ali po sajtu se čini fora.
Vrlo pohvalna stvar je što je ekipa koja je radila na filmu također bila au naturel dok su snimali.

Evo trailera i behind the scenes:

naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 20 vel 2012 22:04

naturizam je napisao/la:recimo napad zombija na nudistički kamp je takav negativni primjer

Nisam gledao, ali naslov je odličan :-D. Zvuči kao toliki trash, da to mora biti umjetnost.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39

PostPostao/la CroNat » 20 vel 2012 22:08

naturizam je napisao/la:E, a ovo je skroz dobar film koji pokazuje naturizam u pravom svjetlu, čini mi se jedan od rijetkih u posljednje vrijeme, makar koliko sam vidio - Act Naturally.

Nisam ni ja gledao, ali puno se o njemu priča na netu.

Inače, pada mi na pamet Lepota poroka, crnogorski film iz 80-tih. Ima tu svega, a posebno je zanimljiv sudar naturizma s tvrdokornim balkanskim mentalitetom. I sjećam se da sam negdje pričitao da se prilikom snimanja i ovog filma gotovo cijela ekipa (i oni iza kamera), znala prepustiti naturizmu. Mira Banjac nije bila među njima, iako je u privatnom životu bila nudistica (tako je pisalo, ne znam je li istina).
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 01 tra 2012 11:46

"Barfuß bis zum Hals" je njemački TV film koji je čak 2010. dobio nagradu za najbolju njemačku TV komediju. FKK kamp s jezerom u istočnoj Njemačkoj kupuje konzeravtivni vlasnik tvornice tekstila :D iz Bavarske kojem je namjera prostor pretvoriti u lovište i koji nema pojma da je zapravo kupio FKK kamp. Radi se o sukobu istočnonjemačkog mentaliteta, u kojemu je FKK bilo nešto sasvim normalno, i konzervativnog bavarskog mentaliteta. Voditelj FKK kampa i novi vlasnik tvorničar, obojica imaju problema sa svojom djecom tinejdžerima. Sin voditelja FKK kampa odbija prakticirati FKK, što njegov otac nikako ne razumije, a i zaljubljuje se u tvorničarevu kćer. Na kraju ipak svi uspiju riješiti svoje probleme, pa čak i tvorničar odluči skinuti gaće i okupati se u jezeru gol.
Film možete u cijelosti pogledati ovdje (s ruskim prijevodom).
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la salens » 01 tra 2012 17:39

Ovo sto ste pokrenuli je sjajna tema i zasluzuje bas dosta istrazivackog rada!!! Da li neko moze da sazna gde se u celini moze pogledati film Act naturally? Po svemu sudeci odlicna prica o dve sestre i nasledstvu. Ovaj nemacki takodje o sudaru svetova..
Film Lepota poroka je klasika zanra i on je prisutan na Youtubu...

Javite se ako jos nesto nadjete, a i sam cu se potruditi, ima sajt Thirstyrabitt.com koji evidentira nude scene u filmovima i serijama. Setio sam se u filma o medjunarodnoj teroristickoj grupi Bader-Mainhof (2008, cini mi se) u kojoj je pocetak filma rezervisan za nudiste i snimljen na Syltu...

Sale NS
salens
Reg. korisnik(ca) / Reg. user
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

PostPostao/la CroNat » 04 lip 2012 17:08

CroNat je napisao/la:"Barfuß bis zum Hals" je njemački TV film koji je čak 2010. dobio nagradu za najbolju njemačku TV komediju. FKK kamp s jezerom u istočnoj Njemačkoj kupuje konzeravtivni vlasnik tvornice tekstila :D iz Bavarske kojem je namjera prostor pretvoriti u lovište i koji nema pojma da je zapravo kupio FKK kamp. Radi se o sukobu istočnonjemačkog mentaliteta, u kojemu je FKK bilo nešto sasvim normalno, i konzervativnog bavarskog mentaliteta. Voditelj FKK kampa i novi vlasnik tvorničar, obojica imaju problema sa svojom djecom tinejdžerima. Sin voditelja FKK kampa odbija prakticirati FKK, što njegov otac nikako ne razumije, a i zaljubljuje se u tvorničarevu kćer. Na kraju ipak svi uspiju riješiti svoje probleme, pa čak i tvorničar odluči skinuti gaće i okupati se u jezeru gol.
Film možete u cijelosti pogledati ovdje (s ruskim prijevodom).

SAT1 ponovno prikazuje ovaj film, sutra (5.6.2012.) u 20:15 hr. Koga zanima i tko zna njemački...
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la naturizam » 03 stu 2012 18:36

CroNat je napisao/la:Inače, pada mi na pamet Lepota poroka, crnogorski film iz 80-tih. Ima tu svega, a posebno je zanimljiv sudar naturizma s tvrdokornim balkanskim mentalitetom. I sjećam se da sam negdje pričitao da se prilikom snimanja i ovog filma gotovo cijela ekipa (i oni iza kamera), znala prepustiti naturizmu. Mira Banjac nije bila među njima, iako je u privatnom životu bila nudistica (tako je pisalo, ne znam je li istina).

Evo večeras Lepota poroka na HRT2, u 21.45.
naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la naturizam » 03 stu 2012 21:21

Evo i još jedan zanimljiv film koji sam našao. Zapravo je u formi dokumentarca, ali zgodno za pogledati - The Same River Twice.

Redatelj Robb Moss je 1978 proveo opušteno ljeto sa svojom ekipom na Grand Canyonu, gdje su uživali u prirodi, često su bili goli. Tad je snimio neke kadrove, koje je 2003 ukomponirao u ovaj film, paralelno prateći neke od tih ljudi tih 20 i nešto godina poslije. Film je dosta ozbiljan jer pokazuje sve što se ljudima u životu dogodi, ali daje jedan skroz normalan prikaz naturizma i opušten pristup toj socijalnoj golotinji ove grupe.

Cijeli film na youtubeu je ovdje, a evo ga i na forumu:

naturizam
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 04 stu 2012 12:33

naturizam je napisao/la:Evo i još jedan zanimljiv film koji sam našao. Zapravo je u formi dokumentarca, ali zgodno za pogledati - The Same River Twice.

Hvala za tip. Zanimljiv dokumentarac.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Sljedeća

Natrag na Naturizam u kulturi i medijima

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.