[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4766: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4767: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4768: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/language/hr/common.php:1)
Croatia Naturally Forum • Pogledaj temu - Podivljalo sunce
Forumske objave / Forum Announcements

VAŽNO: Prije registracije na forumu svakako pozorno i u cijelosti pročitajte pravila i uvjete korištenja foruma. Molimo pridržavajte se pravila i uvjeta korištenja foruma, inače vaš korisnički račun može biti obrisan.

IMPORTANT: Before registering on the forum be sure to carefully and fully read forum's terms of use and rules. Please follow the forum's terms of use and rules, otherwise your account may be deleted.

Podivljalo sunce

Teme koje nisu pokrivene forumima iznad.

Podivljalo sunce

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 09:56

Uz sve ove priče i upozorenja o štetnosti pretjeranog izlaganja suncu, jeste li prilagodili svoje ponašanje, brine li vas to uopće? Osobno moram reći da izbjegavam najjače sunce odn. zavučem se u debeli hlad. Nema više cjelodnevnog izležavanja na plaži.
Nisam siguran nije li opet u pitanju pretjerivanje medija u sprezi s industrijom (kozmetičkom, farmaceutskom, kakvom god...) ili se radi o stvarnoj opasnosti. U svakom slučaju nije mi svejedno i oprezan sam.
Croatia Naturally
http://www.cronatur.com
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

Slike: 39
Spol: Muški

Re: Podivljalo sunce

PostPostao/la galileo » 10 srp 2011 10:11

Moje mišljenje je da se ne radi o pretjerivanju medija i inih korporacija s ciljem zastrašivanja ljudi i poticanja na kupnju svega i svačega, već da se zbilja radi o opasnosti koja se skriva u pretjeranom izlaganju suncu!
Moje subjektivno zapažanje od ove godine je da nikad prije nije mi trebalo toliko malo vremena provedenog na suncu da bi se vidjeli učinci bilo pozitivni bilo negativni.
Hakuna matata!!!!
galileo
Reg. korisnik(ca) / Reg. user

Slike: 9

PostPostao/la Mounir » 10 srp 2011 11:37

Bez zastite nigdje! To treba najozbiljnije shvatiti jer tu fakat nema pretjerivanja. Steta koju koza pretrpi je vrlo invazivna, a ljudi toga uglavnom nisu svjesni. Treba stiti i oci, a pozeljno je unositi zastitu i iznutra, tj prehranom i dodacima (beta-karoten, GABA, astaksantin mozda najucinkovitiji...)
Ima se kupiti simpa narukvica u dm-u, narukvica - detektor intenziteta UV zracenja. Jefitino. Bas se igram sa njom, i nevjerojatno je koliko zracenja ima cak i u hladu... Ja ne izlazim van bez faktora 20 tijekom podneva.
Mounir

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 12:39

Nisam znao za te narukvice, potraži ću ih.

Mazanje na plaži obavezno, veliki faktori, kape, sunčane naočale, od 10-16 hr gledam da uopće ne idem na sunce.
Mada, na internetu se može pronaći puno stranica koje govore o velikoj štetnosti većine krema za sunčanje tj. da su kancerogene. Protivnici tih krema kažu zašto na njima piše da nisu za oralnu uporabu tj. koja je razlika ako ih ionako nanosimo na cijelo tijelo te preko kože ulaze u krvotok, dok recimo dermatolozi kažu da kod njih dolaze pacijenti koji se nisu mazali kremama za sunčanje, a ne oni koji jesu. Koje su zaista nuspojave tih krema, priznajem da me zabrinjava. Općenito zazirem od kemije.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 12:40

slika

Linkovi UV indeksi:
DHMZ
DWD-karte
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la Mounir » 10 srp 2011 13:27

Ispast ce da pravim promidzbu dm-u, meni su one njihove zastitne kreme idealne... npr ona sa beta karotenom sa faktorom 20. Covjek nista druge ne moze pozeljeti, i ona sportska, manje pakiranje sa faktorom 30...
Mounir

PostPostao/la Sandokan » 10 srp 2011 17:37

Ja čvrsto vjerujem da se radi o odvratnom lažima. Truju nas na stotinu načina radi svojeg profita, a onda za svu nesreću optužuju prirodu. Kažu da je broj melanoma u velikom porastu. Ako je, može bit od krema. Jer Sunce nije baš tako naglo podivljalo, ali je porasla upotreba krema. Koje se, usput rečeno, rade od nafte. Sve što namažemo na kožu upija se u krvotok. Onda bi ih bilo zdravije jesti.
A sunčanim naočalama odvajamo se od jednog prirodnog resursa koji, uglavnom, nije ni prepoznat kao takav. Znam ljude koji po sat vremena gledaju u Sunce (ne radite to ako ne znate postupak), i od toga imaju samo koristi. Prema stavu većine ljudi, oni bi trebali odavno bit slijepi.
Sandokan

PostPostao/la CroNat » 10 srp 2011 18:24

Sandokan je napisao/la: Kažu da je broj melanoma u velikom porastu. Ako je, može bit od krema.

Najveći broj melanoma je u Australiji i Kaliforniji, gdje su se ljudi oduvijek najviše i mazali kremama. Istina, tamo ljudi i najviše borave na otvorenom i na plažama, ljudi su uglavnom svijetle puti, a za Australiju kažu da ima velike ozonske rupe.

Evo link za one kojima se da čitati:
Explore EWG's 2011 Sunscreen Guide...

I još nešto:

Researchers encourage consumers to READ THE LABELS on suncare products. If the product contains any of the following chemical ingredients, use discretion before applying to your skin:

Benzophenones (dixoybenzone, oxybenzone)
PABA and PABA esters (ethyl dihydroxy propyl PAB, glyceryl PABA,
p-aminobenzoic acid padimate O or Octyl dimethyl PABA)
Cinnamates (cinoxate, ethylhexyl, p-methoxycinnamate)
Salicylates (ethylhexyl salicylate, homosalate, octyl salicylate)
Avobenzone (butyl-methyoxydibenzoylmethane; Parsol 1789)
Digalloyl trioleate
Menthyl anthranilate
Propylene Glycol: Called a humectant in cosmetics, it is industrial antifreeze, and the major ingredient in brake and hydraulic fluid. Material Data Sheets on Propylene Glycol warn to avoid skin contact as it is systemic and can cause liver abnormalities and kidney damage. If anti freeze is spilled on your garage floor and a dog or cat drinks one lick, it will kill them.

Chemical sunscreens contain 2-5% of chemical compounds. Benzophenone, and similar compounds, is one of the most powerful free radical generators known to man. It is used in industrial process as a free radical to initiate chemical reaction. When activated by ultra violet light, it doubles the bond to produce two free radical sights. The free radicals then initiate a chain reaction which can increase skin damage and increase skin cancer.

Worldwide the greatest risk in melanoma has been in countries where sunscreens have been heavily promoted. Queensland, Australia, where the medical establishment has vigorously promoted the use of sunscreens has more evidence of melanoma per capita than any other place (Garland, Cedric F., et al American Journal of Public Health, April 1992). Drs. Cedric and Frank Garland of the University of California have pointed out that while sunscreens do prevent against sunburn there is no scientific proof they protect against basal cell carcinoma in humans.

In 1997, Europe, Canada and Australia changed sunscreens to use only three specific sunscreen ingredients, avobenzone, titanium dioxide and zinc oxide as the basis of sunscreens. All others were banned.

Osobno ne mogu tvrditi niti jedno, niti drugo, ali da sumnje u djelotvornost odn. sigurnost krema za sunčanje postoje, s time se slažem i nastojim biti oprezan.
Croatia Naturally
CroNat
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostao/la Mounir » 10 srp 2011 20:23

Sandorn, ja znam ljude koji su upropastili vid igrajuci se i ne cuvajuci se od sunca. Bio je onaj slucaj prije koju godinu, na plazi je momak zaspao, na suncu, i nakon nekoliko sati probudio se trajno ostecenih ociju. Kasnije se ispostavilo da mu sunce, i pored toga sto su mu oci bile zatvorene, sprzilo organ vida. Neka svatko odluci kako zeli, ali ja se doista ne usudjujem izaci vani bez suncanih naocala, i kada ih kupujem, vodim racuna da budu kvalitetne.
A sto se tice solarne yoge koju spominjes, mislim da posebno sa tim treba biti obazriv. Radi se o uvjezbanosti koja se stice godinama, uz velike napore, i ne moze se izvoditi tijekom dana vec samo kada sunce izlazi i zalazi, bos na tlu, i to u predjelima gdje nema planina...
Kuzim ja Vas da treba biti obazriv, ali to zavisi od koze. Moja ja osjetljiva, ako nesto ne stavim, moja koza bude sprzena. To je tako... E sada lako je onima pricati koji mogu bez brige ici na sunce i filozofirati los-nelos preparat, imam takve frendove, uvijek mogu ici na sunce, i nista im ne bude. Kvalitetan preparat glavu cuva! Kao sto rekoh, neka svatkko bira po vlastitim nazorima... npr ja nikad necu kupiti preparat koji je testiran na zivotinjama...
Mounir

PostPostao/la Mounir » 10 srp 2011 20:25

*ispricavam se, ono je trebalo biti Sandokan a ne Sandorn. Gledam neki preparat na kojem pise Sandorn, pa me to omelo :)
Mounir

Sljedeća

Natrag na Sve ostalo

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.